20:57

1403/04/05

عدم حذف متقاضیان واریز نکرده در طرح مسکن ملی قم

به گزارش شهرپردیسان به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (قم)، حسین زنجیرانی فراهانی اظهار کرد: برای تعدادی از متقاضیان مسکن ملی بعد از پالایش و تایید نهایی، پیامک واریز آورده ارسال شده است که در مراحل مختلف واریز وجه نداشته اند یا کمتر از آن چه پیامک شده بود واریز کرده اند.

وی افزود: وضعیت پروفایل این افراد هم اکنون رد درخواست است یا از لیست سایت ۵۶۰ هکتاری خارج شده اند که طی یک ماه آینده وضعیت پروفایل آن ها به تایید اولیه و بعد نهایی تغییر خواهد کرد و بدین ترتیب امکان ادامه فرآیند ثبت نام و واریز برای آن ها فراهم خواهد شد.

زنجیرانی در خصوص جانمایی پروژه آن ها توضیح داد: برای تمامی این افراد و متقاضیانی که پیش از این تایید نهایی شده اند اما پیامک برای آن ها ارسال نشده است در اراضی طایقان، اسلام اباد قنوات و…. خانه ویلایی ساخته خواهد شد.

وی گفت: به زودی لیست این افراد در اختیار بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و سایر کارگزاران استان به عنوان مجری ساخت خانه های ویلایی قرار می گیرد.

به گفته سرپرست اداره کل راه و شهرسازی استان قم عملیات آماده سازی در اراضی طایقان توسط بنیاد مسکن شروع شده است و سایت های دیگر به زودی آغاز می شود.

وی فروش فیش های مسکن های ملی مورد توجه قرار داد و افزود: این اقدام غیر قانونی است و در آینده تبعات حقوقی و اجتماعی برای فروشنده و خریدار به دنبال خواهد داشت.

زنجیرانی در خصوص اتصال متقاضیانی که پیش از این نسبت به واریز به موقع و سر موعد ۸۰ میلیون آورده اقدام کرده اند توضیح داد: در مجموع حدود ۲۶ هزار نفر در این وضعیت هستند که تاکنون ۱۹ هزار نفر متصل شده اند و مابقی آنان تا نیمه تیرماه به پیمانکار متصل  می شوند و سپس برداشت آورده و پیامک آورده بعدی برای آن ها ارسال می شود.

وی با اشاره به این که هر متقاضی لازم است پروفایل ثبت نامی خود و منوهای داخل آن را بررسی نماید تصریح کرد: تمامی متقاضیان متصل شده به پیمانکار، تا زمان ارسال پیامک از سوی راه و شهرسازی از واریز آورده به حساب خود خودداری نمایند. اطلاع رسانی در خصوص آورده ها، از طریق پروفایل متقاضی در سایت مسکن ملی و ارسال پیامک انجام می شود.

سرپرست اداره کل راه و شهرسازی در پایان خاطر نشان کرد: با توجه به ازدحام زیاد این روزها در دو ساختمان اداره کل راه و شهرسازی، حتی الامکان از مراجعه حضوری خودداری شود و بدون توجه به شایعات فضای مجازی، اخبار حوزه مسکن ملی را از منابع رسمی دنبال نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شهرپردیسان به عنوان اولین پایگاه خبری رسمی پردیسان و با هدف اطلاع رسانی و پیگیری مشکلات این منطقه راه اندازی شده است. خواهشمندیم با عضویت در کانال ایتای شهرپردیسان ما را در پیگیری مشکلات این منطقه همراهی کنید.