19:01

1403/04/04

فعالان اقتصادی از ظرفیت سرمایه‌گذاری در تولید پسته قم استفاده کنند/ تکمیل زنجیره تولید پسته قم از اهداف جهاد کشاورزی است

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم گفت: آینده بخش پسته قم روشن است و ظرفیت پسته قم در تولید اشتغال، ارزآوری باید معرفی شود، در حوزه سرمایه‌گذاری سرمایه‌گذاران جذب شوند، جشنواره‌های این چنینی بستری برای جذب سرمایه‌گذاران است.

به گزارش پایگاه خبری شهرپردیسان، محمد رضا حاجی رضا امروز چهارشنبه در آیین شکرانه برداشت پسته از باغات استان قم که ظهر امروز در باغ روشن واقع در کیلومتر ۳۰ اتوبان قم _ تهران برگزار شد، در سخنانی تاکید کرد: افزایش سطح کمی و کیفی تولید پسته در قم و تکمیل زنجیره فرآوری آن از جمله اولویت‌های مهم جذب سرمایه‌گذاری در استان است و ما از علاقه‌مندان به فعالیت در این بخش حمایت می‌کنیم.

وی با اشاره به این که پسته تولید شده در قم از نظر طعم و کیفیت بسیار عالی است و بازار پسندی خوبی دارد، افزود: بر همین اساس نیاز است تا با انجام کارهای تبلیغاتی و رسانه‌ای پسته قم به سبد سوغات زائران اضافه شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم گفت: آینده بخش پسته قم روشن است و ظرفیت پسته قم در تولید اشتغال، ارزآوری باید معرفی شود، در حوزه سرمایه‌گذاری سرمایه‌گذاران جذب شوند، جشنواره‌های این چنینی بستری برای جذب سرمایه‌گذاران است.

وی ادامه داد: هدف دیگر از برگزاری جشنواره‌های شکرانه برداشت آموزش و ترویج است تا از ظرفیت‌های کارگاهی در حوزه آموزش استفاده شود.
حاجی رضا عنوان داشت: در دنیا دو مؤلفه باعث پیشرفت است از جمله قانون و اجرای قانون باعث توسعه و پیشرفت می‌شود، مؤلفه دوم آموزش است؛ زیرا آموزش مدام باعث پیشرفت و رسیدن به علم جدید است.

حاجی رضا خاطر‌نشان کرد: جشنواره‌ها باعث آموزش شده و از طرفی مشکلات و ضعف‌ها احصا می‌شود و باعث وصل‌شدن حلقه نخبگانی و بهره‌برداران شده که در نهایت تولید دانش‌بنیان و صادرات را به همراه دارد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم بیان داشت: کاهش منابع آبی در قم وجود دارد و نمی‌توان به فکر توسعه باغات پسته بود مهم این است از ظرفیت موجود بهترین استفاده صورت گیرد.
وی با بیان اینکه هدف ما تکمیل زنجیره تولید محصولات کشاورزی از جمله پسته است عنوان داشت: صادرات پسته استان قم دغدغه ما است باید شرایط صادرات پسته استان فراهم شود، ۷ هزار تن پسته در قم تولید می‌شود که از شهرهای دیگر از جمله کرمان و تهران صادر می‌شود با تکمیل زنجیره تولید صادرات نیز به نام قم انجام خواهد شد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم اظهار کرد: سلامت محصول مهم است، برای صادرات باید استانداردها را رعایت کرد و از کود سمی به‌صورت متعادل استفاده شود باید حوزه نخبگانی تولید پسته شکل بگیرد از طرفی رسانه‌ها واقعیت‌های پسته استان قم را تبیین کنند؛ شناسنامه‌دار شدن تولیدات از دیگر اهداف ما است که توسط نظام صنفی در حال انجام است.

وی در پایان گفت: ما با همکاری کشاورزی استان طرح‌های خوبی را برای افزایش سطح سلامت محصولات به اجرا درآوردیم که از جمله آن کاهش استفاده از سموم در تولید محصولاتی همچون پسته است که به بالا رفتن کیفیت آن‌ها و در ادامه کسب استانداردهای لازم برای صادرات منجر می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شهرپردیسان به عنوان اولین پایگاه خبری رسمی پردیسان و با هدف اطلاع رسانی و پیگیری مشکلات این منطقه راه اندازی شده است. خواهشمندیم با عضویت در کانال ایتای شهرپردیسان ما را در پیگیری مشکلات این منطقه همراهی کنید.