05:12

1403/04/26

مردمی‌سازی و بومی‌سازی فناوری و نوآوری؛ هدف اصلی نخستین جشنواره ملی فیلم کوتاه فناوری و نوآوری

معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه هدف ما معرفی واحدهای فناور و شرکت‌های دانش بنیان و معرفی محصولات آن‌ها است، یادآور شد: مردمی‌سازی و بومی‌سازی فناوری و نوآوری اصلی‌ترین هدف این جشنواره است.

به گزارش شهرپردیسان، دکتر علی خیرالدین بعد از ظهر امروز  در نشست خبری نخستین جشنواره ملی فیلم کوتاه فناوری و نوآوری که در سالن جلسات پارک علم و فناوری استان قم در پردیسان برگزار شد، با اشاره به اینکه انعکاس اخبار جشنواره می‌تواند مسیر رسیدن به اهداف را تسهیل کند، اظهار کرد: ۵۱ پارک علم و فناوری در سطح کشور فعال هستند.

وی با بیان اینکه پارک‌های علم و فناوری ذیل وزارت علوم فعالیت می‌کنند، مطرح کرد: همچنین در سطح کشور ۲۶۰ مرکز رشد و ۱۱ هزار و ۴۰۰ شرکت و واحد فناور فعالیت دارند که از این تعداد حدود ۲ هزار و ۵۰ عدد آن شرکت دانش بنیان هستند.

معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به اینکه ایجاد پردیس‌های علم و فناوری یک اقدام مطلوب بوده است، عنوان کرد: دو پردیس علم و فناوری را رسما مجوز داده‌ایم و حدود ۲۰ پردیس موافقت اولیه را کسب کرده‌اند که یکی از آن‌ها پردیس پارک علم و فناوری استان قم بوده است.

وی با بیان اینکه در حوزه اشتغال دانش بنیان باتوجه به شعار سال اقدامات مطلوبی انجام شده است، عنوان کرد: این شرکت‌ها ۴۰۰ شغل ایجاد کردند؛ در پارک‌ها و مراکز رشد شاهد رشد ۵۰ درصدی در اشتغال دانش بنیان بوده‌ایم.

خیرالدین با اشاره به اینکه شرکت‌های دانش بنیان حدود ۴۰۰ هزار میلیارد تومان فروش داشته‌اند، تصریح کرد: بنابراین تصمیم‌ گرفتیم این جشنواره را به منظور عرضه فعالیت این شرکت‌ها راه‌اندازی کنیم.

معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه هدف ما معرفی واحدهای فناور و شرکت‌های دانش بنیان و معرفی محصولات آن‌ها است، یادآور شد: مردمی‌سازی و بومی‌سازی فناوری و نوآوری اصلی‌ترین هدف این جشنواره است.

وی با اشاره به اینکه خوشبختانه پارک علم و فناوری قم در سال ۱۳۹۸ گزارشی از برگزاری جشنواره استانی ارائه دادند، بیان کرد: تصمیم ما برگزاری ملی و سالانه این جشنواره است و باتوجه به تجربه پارک قم نخستین دوره را در قم برگزار می‌کنیم.

خیرالدین با بیان اینکه امیدواریم بتوانیم در مسیر برگزاری این جشنواره موفق باشیم، ابراز کرد: فراخوان این جشنواره ۱۸ مهرماه انجام خواهد شد و در ۲۲ دی‌ماه امسال نیز آئین اختتامیه آن برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه شورای سیاست‌گذاری این جشنواره تشکیل و کمیته اجرای آن نیز فعالیت خود را دنبال می‌کند، بیان کرد: دبیرخانه دائمی این جشنواره در پارک علم و فناوری استان قم مستقر شده و دبیرخانه دوره‌های بعدی نیز بر عهده پارک علم و فناوری استان قم است.

معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در پایان تاکید کرد: انباشت فیلم در این بخش بسیار زیاد است درنتیجه پیش بینی ما شرکت گسترده شرکت‌ها در این جشنواره است.

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شهرپردیسان به عنوان اولین پایگاه خبری رسمی پردیسان و با هدف اطلاع رسانی و پیگیری مشکلات این منطقه راه اندازی شده است. خواهشمندیم با عضویت در کانال ایتای شهرپردیسان ما را در پیگیری مشکلات این منطقه همراهی کنید.