20:46

1403/04/05

نرم افزار کتابخانه و درختواره جامع اصول در قم رونمایی شد

در مراسمی با حضور رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام از نرم افزار کتابخانه و درختواره جامع اصول در قم رونمایی شد.

به گزارش شهرپردیسان، آیین رونمایی از نرم افزار کتابخانه و درختواره جامع اصول فقه نسخه ۳،با حضور آیت الله صادق آملی لاریجانی رییس مجلس تشخیص مصلحت نظام امروز در مرکز تحقیقات کامپیوتری اسلامی نور قم برگزار شد.

بر اساس این گزارش: در نرم افزار کتابخانه و درختواره جامع اصول ۸۸۸ عنوان در ۱۷۵۴ جلد کتاب گردآوری شده که برای اولین بار منابع اصولی از اهل‌سنت نیز به آن گنجانده شده است که کمک قابل توجهی به پژوهش‌های اصول فقه می‌کند.

همچنین این نرم افزار امکان جستجوی پیشرفته در کتاب‌ها و مشابه‌یابی متن مورد نظر در دیگر کتب فقهی را در اختیار محققان قرار می دهد.

گفتنی است: در نرم افزار کتابخانه و درختواره جامع اصول ضمن ارائه کتابخانه اصول فقه، درختواره‌ای از موضوعات علم اصول نیز طراحی و ارائه شد. در این درختواره سعی شده تمامی موضوعات این علم به صورت دسته‌بندی شده ارائه و به متن ۱۵ کتاب مرجع متصل گردد.

همچنین سایر مطالب کتب که در درختواره جایگاهی نداشتند و خارج از علم اصول محسوب می‌شدند نیز در بخشی مجزا با عنوان (نمایه مکمل) آورده شدند لذا مخاطبان هیچ مطلبی از کتاب را از دست نخواهند داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شهرپردیسان به عنوان اولین پایگاه خبری رسمی پردیسان و با هدف اطلاع رسانی و پیگیری مشکلات این منطقه راه اندازی شده است. خواهشمندیم با عضویت در کانال ایتای شهرپردیسان ما را در پیگیری مشکلات این منطقه همراهی کنید.