05:01

1403/04/26

«هدهد سفید» در پریسان قم لانه می‌کند

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان قم با بیان اینکه از مدت‌ها پیش در صدد راهی برای افتتاح کتابخانه عمومی در شهر پردیسان قم بودیم، گفت: با همکاری آموزش و پرورش استان قم کتابخانه تخصصی کودک و نوجوان با عنوان «هدهد سفید» در پردیسان افتتاح می‌شود.

به گزارش شهرپردیسان به نقل از ایبنا، مهدی توکلیان با اشاره به اینکه در استان قم ۲۵ کتابخانه عمومی وجود دارد و ۱۵ کتابخانه در شهر قم واقع شده است، گفت: در زمینه تعداد کتابخانه عمومی در استان با فقر فرهنگی مواجهیم و این موضوع در شهرپردیسان نمود بیشتری دارد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان قم به مشکلات شهر پردیسان درباره ایجاد کتابخانه پرداخت و عنوان کرد: احداث کتابخانه برای شهر پردیسان قم نیازمند همراهی مسئولین اجرایی و خیرین استان است.

حضور خیرانی همچون آقای عباس مهرابی و اعلایی با نگاه فرهنگی و نیت صادقانه شان برای قم نعمت است که امیدواریم با همکاری اداره کل آموزش و پروش استان بتوانیم خبر های خوبی را به شهروندان قمی اعلام کنیم.

توکلیان با بیان اینکه خیرین خوبی در قم هستند و وجود آنها برای قم نعمت است، تاکید شد: در قدم اول پیشنهاد دادیم که برای ایجاد اولین کتابخانه تخصصی کودک و نوجوان استان قم با عنوان «هدهد سفید» با توجه به وجود کانون محراب و تنوع خدمات کتابخانه‌های هدهد سفید امیدواریم این بخش بخش قابل توجه‌ای از نیازهای فرهنگی شهر پردیسان را برطرف کند.

وی یادآور شد: مقرر شده است طبقه دوم ساختمان کانون فرهنگی هنری محراب طی تفاهم‌نامه‌ای به نهاد کتابخانه‌های عمومی واگذار شود تا با تجهیز این ساختمان، اولین کتابخانه عمومی پردیسان ایجاد شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شهرپردیسان به عنوان اولین پایگاه خبری رسمی پردیسان و با هدف اطلاع رسانی و پیگیری مشکلات این منطقه راه اندازی شده است. خواهشمندیم با عضویت در کانال ایتای شهرپردیسان ما را در پیگیری مشکلات این منطقه همراهی کنید.