20:29

1403/04/05

هشدار به رانندگان متخلف/آغاز اعمال قانون 5 سامانه کنترل سرعت در بلوار غدیر قم

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم از نصب و اعمال قانون 5 سامانه کنترل سرعت در بلوار غدیر خبر داد.

به گزارش شهرپردیسان، رضا خانه‌زاد یزدی در حاشیه آغاز افتتاح، بهره‌برداری و کلنگ زنی پروژه بزرگ شهری با اشاره به اهمیت ایمن‌سازی بلوار غدیر اظهار داشت: متأسفانه بلوار غدیر در سال‌های گذشته پر تصادف‌ترین و پرحادثه خیز ترین محور شهری بود که در سال گذشته با نصب سرعتکاه ها، حجم قابل‌توجهی از تصادفات و میزان تخلفات رانندگی در آن کاهش یافت.

وی با بیان اینکه نصب سرعتکاه ها راهکار اساسی ایمن‌سازی نبوده و در این راستا هوشمند سازی و کنترل ترافیکی آن در دستور کار قرار گرفت، ابراز کرد: برای کنترل سرعت، 5 سامانه دوربین کنترلی در محور نصب و راه‌اندازی شده است.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم ادامه داد: این دوربین‌ها دارای کد پلیس بوده و از امروز اعمال قانون و ثبت تخلفات به‌صورت هوشمند صورت خواهد گرفت.

وی با تأکید بر اینکه طبق آیین‌نامه‌های کشوری باید سرعت در معابر شهری برای افزایش ایمنی کاهش یابد، مطرح کرد: برنامه‌های مختلفی برای هوشمند سازی در دستور کار قرار دارد که اکثراً تا پایان سال به بهره‌برداری خواهد رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شهرپردیسان به عنوان اولین پایگاه خبری رسمی پردیسان و با هدف اطلاع رسانی و پیگیری مشکلات این منطقه راه اندازی شده است. خواهشمندیم با عضویت در کانال ایتای شهرپردیسان ما را در پیگیری مشکلات این منطقه همراهی کنید.