04:48

1403/04/26

آتش‌سوزی گسترده در شهرک صنعتی شکوهیه قم اطفا شد

به گزارش شهرپردیسان، محسن اوروجی در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این آتش‌سوزی در ساعت ۲۲ و ۴۳ دقیقه شب گذشته در واحد تولید رنگ در این شهرک صنعتی آغاز و حجم آتش‌سوزی در این کارخانه موجب سرایت آتش به انبارهای یک واحد تولید الیاف در مجاورت این کارخانه شد.

وی ادامه داد: بااطلاع از این موضوع در مرحله اول نیروهای آتش‌نشانی شهرک صنعتی شکوهیه و با گسترده شدن آتش، نیروهای آتش آنشی شهرداری قم و شهرک‌های صنعتی محمودآباد و قنوات نیز وارد عمل شده، ضمن اینکه واحدهای آب‌رسانی سپاه پاسداران،‌ راهداری و شرکت آب و فاضلاب وظیفه پشتیبانی از این واحدها را بر عهده گرفتند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اضافه کرد: بیش از ۳۰ دستگاه ماشین‌آلات سنگین اطفاء حریق و ده‌ها نیروی آتش‌نشانی، ۲۳ دستگاه ماشین آتش‌نشانی از قم ، ۴ دستگاه ماشین سنگین اطفاء حریق از شهرک شکوهیه،‌۲ دستگاه خودروی سپاه و دیگر ماشین‌آلات برای اطفاء این آتش‌سوزی به کار گرفته شد.

اوروجی بابیان اینکه این آتش‌سوزی در ساعت پنج بامداد به‌طور کامل اطفا شد، ‌افزود: ۲ تن از معاونان استانداری قم از نزدیک بر عملیات اطفاء آتش‌سوزی نظارت داشته و هماهنگی‌های لازم برای بسیج امکانات به منطقه را انجام کردند.

 مدیرکل مدیریت بحران استانداری قم با تاکید بر ضرورت توجه به مسائل ایمنی توسط واحدهای صنعتی گفت: بیشتر آتش‌سوزی‌هایی که در شهرک‌های صنعتی قم تاکنون ثبت‌شده ناشی از عدم رعایت نکات ایمنی در انبارداری و عدم نصب وسایل ایمنی و اطفاء حریق در واحدهای تولیدی است.

وی ادامه داد: هماهنگی میان دستگاه‌های مختلف امدادی در این حادثه موجب شد که آتش به واحدهای شیمیایی مجاور کارخانه‌ها سرایت نکند که این هماهنگی و مشارکت تمام دستگاه‌های حاضر در این عملیات اطفاء حریق قابل‌تقدیر است.

شهرک صنعتی شکوهیه قم در ۱۲ کیلومتری محور قدیم قم – تهران واقع‌شده است. در این شهرک واحدهای مختلف شیمیایی، فلزی، نساجی، برق الکترونیک، غذایی و کانی غیرفلزی فعال است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شهرپردیسان به عنوان اولین پایگاه خبری رسمی پردیسان و با هدف اطلاع رسانی و پیگیری مشکلات این منطقه راه اندازی شده است. خواهشمندیم با عضویت در کانال ایتای شهرپردیسان ما را در پیگیری مشکلات این منطقه همراهی کنید.