09:45

1403/02/30

اختصاص زمین‌های ۳۲ هکتاری پردیسان به سکونتگاه‌های غیررسمی و حاشیه دکل‌های برق

به گزارش شهرپردیسان، در صد و شانزدهمین جلسه علنی شورای شهر قم که در ساختمان شهید باکری برگزار شد، اعضای شورای اسلامی شهر قم به  بررسی لوایح مطرح‌شده در دستور کار پرداختند.
 
در این جلسه نخستین لایحه مربوط به اخذ مجوز بخشودگی مابقی خسارت و جرائم کسر نشده شرکت ساقیان  کارآفرین نیرو و اعمال مساعدت به شرکت مذکور به مبلغ 200 میلیون ریال بود که توسط  مجید اخوان ریس کمیسیون برنامه‌وبودجه شورای شهر قم  قرائت شد و با توجه به نظر موافق کمیسیون لایحه تصویب شد.
 
سپس لایحه اخذ مجوز توافقنامه  شماره 108686/1 مورخ 30/7/98 توسط محسن محرری قرائت‌شده و موردبررسی قرار گرفت و  کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر موافقت خود را اعلام کرده و لایحه تصویب شد.
 
در ادامه لایحه اخذ مجوز توافقنامه شماره 108691/1 منعقده فی‌مابین شهرداری قم و محسن بافرانی و  حسن نظیفی در جاده کوه سفید موردبررسی قرارگرفته و باوجود موافقت کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر با نظر شهرداری لایحه تصویب شد.
 
لایحه اخذ مجوز  افزایش تعداد کمیسیون‌های ماده صد به 8 کمیسیون و اصلاح ردیف مربوط به‌تناسب افزایش  موصوف و انتخاب و معرفی  دو نماینده شورای محترم جهت شرکت در کمیسیون مذکور نیز  توسط رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر قرائت شد.
 
محرری در تشریح این لایحه بیان کرد: درخواست شهرداری در سه بخش اصلاح ردیف بودجه،  افزایش کمیسیون‌ها از 6 به 8 و معرفی دو نفر جدید  برای شرکت در جلسات بوده که در جلسه کمیسیون شهرسازی با حضور نمایندگان شهرداری موردبررسی کامل قرارگرفته است.
 
سپس این لایحه با تذکر حسن بختیاری نایب‌رئیس شورای اسلامی شهر قم مبنی بر عدم افزایش هزینه‌های شهرداری و لزوم کاهش هزینه‌ها تصویب شد.
 
آخرین لایحه موردبررسی جلسه علنی امروز شورای اسلامی شهر قم اخذ مجوز برای آماده‌سازی زمین‌های 32 هکتاری پردیسان بود که توسط مجید اخوان قرائت‌شده و موردبررسی قرار گرفت.
 
رئیس کمیسیون برنامه‌وبودجه شورای اسلامی شهر قم در تشریح این لایحه تصریح کرد: زمین 32 هکتاری واقع در پردیسان برای آماده‌سازی نیاز به مجوز داشته باید به شهرداری قم تحویل داده شود.
 
وی با تأکید بر فوریت تصویب لایحه اظهار داشت: لایحه با توجه به نیازهای شهرداری تعریف‌شده و باید در اصلاحیه بودجه 98 و بودجه سال 99 لحاظ شود.
 
در ادامه جلسه روح‌الله امراللهی با تأکید بر انجام اصلاحیه‌های لازم در بودجه 98 برای زمین‌های 32 هکتاری پردیسان افزود: باید هزینه‌های آماده‌سازی زمین در اصلاحیه بودجه  به‌صورت شفاف و مشخص آورده شود.
 
رئیس کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورای شهر قم ادامه داد: در طرح ارائه‌شده نیز باید دسترسی‌ها مشخص بوده تا در آینده با مشکل طراحی نیز مواجه نشویم.
 
حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید محمد آتش زر نیز بر موضوع شفاف‌سازی هزینه‌ها تأکید دوباره کرد و گفت: باید رقم موردنیاز شهرداری به‌صورت مشخص بیان‌شده تا پس از تصویب لایحه با مشکلات حقوقی مواجه نشویم.
 
سپس حسن بختیاری زمان آماده‌سازی زمین 32 هکتاری را طولانی‌مدت دانست و ابراز کرد: باید در تخصیص زمین به سکونتگاه‌های غیررسمی و حاشیه دکل‌های برق تأکید شود.
 
وی با مخالفت برای تخصیص زمین 32 هکتاری به بافت فرسوده افزود: در صورت اختصاص زمین به بافت فرسوده باید در لایحه درصد اختصاص آن مشخص‌شده و بعد مورد تصویب قرار گیرد.
 
عبدالله جلالی نیز بیان کرد: نگاه شورای اسلامی شهر قم توجه به مناطق کم برخوردار بوده و  باید تمام مناطق شهر موردتوجه دقیق و یکسان قرار گیرند.
 
سپس سید مرتضی سقاییان نژاد شهردار قم اظهار داشت: فرایند استفاده از زمین‌های  32 هکتار تصویب‌شده و در دست شهرداری است و در آن فرایند مدیریت و کمیسیون‌ها زیر نظر شهرداری بوده و می‌توان بافت فرسوده را حذف کرد.
 
وی با موافقت بر حذف بافت فرسوده از لایحه تصریح کرد: می‌توانیم حذف بافت فرسوده را در لایحه قید کرده و اختصاص زمین تنها شامل سکونتگاه‌های غیررسمی و حاشیه دکل‌های برق باشد.
 
سپس لایحه شهرداری با اولویت سکونتگاه‌های غیررسمی و حریم‌های دکل‌های برق  مورد موافقت کمیسیون قرارگرفته و اعضای شورا آن را تصویب کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شهرپردیسان به عنوان اولین پایگاه خبری رسمی پردیسان و با هدف اطلاع رسانی و پیگیری مشکلات این منطقه راه اندازی شده است. خواهشمندیم با عضویت در کانال ایتای شهرپردیسان ما را در پیگیری مشکلات این منطقه همراهی کنید.