19:09

1403/04/05

تا پایان سال 10 دوربین کنترلی در پردیسان نصب می شود

مدیر مرکز کنترل ترافیک شهرداری قم با اشاره به نصب ۱۰ دوربین کنترلی تا پایان سال در پردیسان تصریح کرد: ۲۲ سامانه ثبت تخلف طی سال جاری در قم نصب می‌شود که ۱۹ مورد سامانه ثبت سرعت و سه مورد نیز سامانه خط ویژه و ورود ممنوع است،

به گزارش شهرپردیسان، وحید محسنی با اشاره به اقدامات انجام شده از ابتدای سال تاکنون اظهار کرد: افزایش سامانه‌های نظارت تصویری و پایش خودرویی در شهر یکی از مهم‌ترین وظایف این مرکز است، در این راستا طی ماه‌های اخیر دو سامانه کنترلی در محور بازار کهنه به مرحله نصب و بهره‌برداری رسیده است.

وی افزود: در محور بازار کهنه توسط چندین دستگاه اقداماتی از جمله جداره‌سازی و کف‌سازی انجام شد، اما مشکلاتی در زمینه جابه‌جایی خودروها وجود داشت که به این منظور سامانه کنترلی نصب و موجب کاهش حجم خودروهای عبوری شد، چراکه محوری تاریخی و حفظ میراث آن ضروری است.

مدیر مرکز کنترل ترافیک شهرداری قم با بیان اینکه پنج سامانه در بلوار غدیر پیشرفت ۷۰ درصدی دارد، خاطرنشان کرد: پیمانکار دوربینی در بی‌آرتی محور آیت‌الله بروجردی نصب می‌شود، انتخاب شده و در آستانه نهایی شدن امضای قرارداد است، پس از افتتاح این دوربین بعضی خودروها در این محور تردد داشتند که منجر به تصادف جرحی نیز شده بود.

محسنی با بیان اینکه بلوار غدیر و بلوار شهید خداکرم تصادفات منجر به فوت زیادی دارد، اضافه کرد: مناقصه برای نصب دوربین در بلوار شهید خداکرم آغاز شده است و در آینده نزدیک اقدامات لازم در این زمینه انجام خواهد گرفت.

وی با اشاره به نصب ۱۰ دوربین کنترلی تا پایان سال در پردیسان تصریح کرد: ۲۲ سامانه ثبت تخلف طی سال جاری در قم نصب می‌شود که ۱۹ مورد سامانه ثبت سرعت و سه مورد نیز سامانه خط ویژه و ورود ممنوع است، همچنین ۱۷ تقاطع سطح شهر برای نخستین‌بار به سیستم ثبت تخلفات ایستادن روی خط عابر پیاده و عبور از چراغ قرمز مجهز می‌شود.

مدیر مرکز کنترل ترافیک شهرداری قم گفت: امسال نخستین موتورسیکلت در حوزه تخلفات ساکن در سراسر کشور، موفق به کسب کد فعال شد که در اختیار پلیس راهور قرار گرفته است، تخلفات ایستادن ممنوع، توقف ممنوع، ایستادن در ایستگاه اتوبوس، ایستگاه تاکسی، پارک دوبل و پیاده‌رو توسط این موتورسیکلت ثبت می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شهرپردیسان به عنوان اولین پایگاه خبری رسمی پردیسان و با هدف اطلاع رسانی و پیگیری مشکلات این منطقه راه اندازی شده است. خواهشمندیم با عضویت در کانال ایتای شهرپردیسان ما را در پیگیری مشکلات این منطقه همراهی کنید.