09:34

1403/02/30

تلاش شهرداری قم برای رفع نیازهای پردیسان/از وجود بیشترین فضای سبز شهری تا احداث زیرساخت‌ها

مدیر منطقه هشت شهرداری قم، اقدامات مجموعه مدیریت شهری قم برای کاهش نیازهای پردیسان در گام سوم مرحله جدید طرح “قم در مسیر تحول” را تشریح کرد.

به گزارش شهرپردیسان، محمدحسین علی‌اکبری در آئین رونمایی از پروژه‌های شهرداری قم در گام سوم اجرای طرح “قم در مسیر تحول” که در سالن جلسات شهرداری قم برگزار شد، ضمن تبریک ایام دهه فجر انقلاب اسلامی، اظهار کرد: 8 پروژه در منطقه پردیسان قم به مناسبت دهه فجر به بهره‌برداری رسید.

وی از پروژه اصلی در این افتتاحیه‌ها یاد کرد و گفت: مجتمع فرهنگی ورزشی شهید ذوالفقاری اصلی‌ترین پروژه بوده که از سال 96 در راستای ترویج فرهنگ ورزش و توسعه عدالت محوری بین مناطق کلنگ زنی آن انجام شده است.

مدیر منطقه هشت شهرداری قم ادامه داد: با توجه به اینکه ساکنین منطقه پردیسان از اقشار کم‌درآمد هستند، بهره‌برداری از این پروژه در دستور کار قرار گرفته بود.

وی با بیان اینکه این مجموعه شامل زمین فوتسال، والیبال، بسکتبال، ورزش رزمی، کشتی، بدن‌سازی و بازی کودکان است، مطرح کرد: همچنین در این پروژه فضایی به مساحت هزار مترمربع برای پارکینگ اختصاص پیدا کرده است.

علی‌اکبری اضافه کرد: با توجه به اینکه این مجموعه در مجاورت بوستان طراوت است، معماری خوب و مطلوبی به شهروندان می‌دهد.

وی سایر پروژه‌های این منطقه را مدنظر قرار داد و افزود: بلوار حضرت ابوطالب(ع) که یک‌طرف مسیر آن در سال 95 اجراشده بود و با توجه به اینکه یک محور پرتردد و حادثه‌خیز بود، در دستور کار قرار گرفت و مسیر برگشت به طول 8 کیلومتر با دو تقاطع هوشمند با اعتباری بالغ‌بر 90 میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید.

مدیر منطقه هشت شهرداری قم با اشاره به افتتاح فاز نخست زیرساخت‌های محله 9 پردیسان، عنوان کرد: این محله از اراضی واگذاری راه و شهرسازی به شهرداری بود که مقرر بود اجرای زیرساخت‌های آن بر عهده شهرداری باشد.

وی با تأکید بر اینکه تأمین این زیرساخت‌ها با هزینه‌ای بالغ‌بر 600 میلیارد ریال خواهد بود، خاطرنشان کرد: با محوریت معاونت فنی و عمرانی شهرداری قم، عملیات آب‌رسانی و فاضلاب با هزینه بالغ‌بر 200 میلیارد ریال و توزیع برق فشارقوی با اعتباری بالغ‌بر 80 میلیارد ریال به اتمام رسیده است.

علی‌اکبری با اشاره به شوارع محله 6 پردیسان که جزو تأکیدات استاندار قم بوده است، تصریح کرد: معارض این محله رفع شده و به طول 700 متر، جدول‌گذاری، زیرسازی و آسفالت با هزینه‌ای بالغ‌بر 20 میلیارد ریالی به بهره‌برداری رسیده است.

وی با بیان اینکه بوستان محله 5 پردیسان با عنوان بوستان ترنج آماده بهره‌برداری است، یادآور شد: عملیات احداث این بوستان به مساحت 25 هزار مترمربع از سال 97 با اعتباری بالغ‌بر 70 میلیارد ریال آغازشده است.

مدیر منطقه هشت شهرداری قم با اشاره به اینکه سرانه فضای سبز پردیسان 26 مترمربع است، اضافه کرد: فضای سبز پردیسان جزو سرآمدترین فضاهای سبز در مناطق هشت‌گانه است.

وی با تأکید بر اینکه شوارع فرعی خیابان مولوی به طول 500 متر با هزینه 10 میلیارد ریالی به بهره‌برداری رسیده است، ابراز کرد: همچنین آسفالت خیابان استقلال به عرض 20 متر با اعتبار یک میلیارد و 300 میلیون تومانی افتتاح‌شده است.

علی‌اکبری با اشاره به بهره‌برداری از آسفالت خیابان موتلفه با اعتباری بالغ‌بر یک میلیارد و 500 میلیون تومان، اظهار داشت: اتفاقات خوبی برای سال آینده منطقه پردیسان در دستور کار قرار داده‌ایم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شهرپردیسان به عنوان اولین پایگاه خبری رسمی پردیسان و با هدف اطلاع رسانی و پیگیری مشکلات این منطقه راه اندازی شده است. خواهشمندیم با عضویت در کانال ایتای شهرپردیسان ما را در پیگیری مشکلات این منطقه همراهی کنید.