13:14

1403/02/04

حل مشکلات محله های قم وظیفه کانون های فرهنگی مساجد است

شهرپردیسان/ مسئول ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد قم گفت: شناسایی مسائل و مشکلات محله های قم از جمله وظایف کانون های فرهنگی مساجد است و در صورت درخواست و اعلام نیاز مساجد، اساتید مبرز برای رفع این آسیب ها و مسائل آماده خدم رسانی هستند.

به گزارش شهرپردیسان به نقل از ایرنا، حجت الاسلام سعید روحانی روز پنجشنبه در آئین افتتاحیه طرح غنی سازی اوقات فراغت کانون‌های فرهنگی هنری مساجد قم با بیان اینکه فعالیت کانون‌های فرهنگی هنری در سال‌های گذشته همواره رشد داشته است افزود: با تغییر سیاست در ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور شاهد تغییر در نحوه حمایت از مساجد هستیم که این موضوع باید مورد توجه کانون‌های فرهنگی مساجد قم باشد.

وی با اشاره به راه اندازی سامانه بچه‌های مسجد در کشور افزود: تخصیص اعتبار به کانون‌های مسجد به ثبت برنامه‌ها در این سامانه بستگی دارد که باید در این زمینه اهتمام ویژه ای توسط مساجد قم انجام شود.

وی ادامه داد: سال گذشته در گردهمایی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور، قم برای چندمین بار به عنوان استان برتر کشور انتخاب شد که این موفقیت جز با مدیریت جهادی محقق نشده است.

روحانی، مدیریت تشکیلاتی و آشنایی با این اصول را لازمه موفقیت مدیریت جهادی در کانون‌های فرهنگی هنری دانست و اظهار داشت: با بررسی‌های انجام شده، کانون‌های فرهنگی هنری موفق مساجد در قم، کانون‌هایی هستند که به صورت تشکیلاتی مدیریت و برنامه ریزی می‌شوند.

مسئول ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد قم، برنامه ریزی و ارتقای سطح آموزشی در کانون‌های فرهنگی هنری را لازمه پیشرفت و موفقیت مساجد دانست و ادامه داد: انتظار ما از مدیران فرهنگی در مساجد، کار فرهنگی در محله‌ها است.

وی همچنین با اشاره به نگرانی رهبر معظم انقلاب از وضعیت فرهنگی در قم گفت: دلیل این نگرانی، وضعیت نامطلوب فرهنگی این استان نسبت به استان‌های دیگر نیست بلکه به این معناست که انتظار از قم به عنوان خواستگاه انقلاب اسلامی بالاست و باید برای رسیدن به این انتظارات کار بیشتری صورت گیرد.

روحانی تاکید کرد: ارتباط با اهل بیت (ع) و شهدا و همچنین توجه به معنویت موجب ثمربخشی کارهای فرهنگی می‌شود و باید کانون‌های فرهنگی هنری در تمام برنامه ریزی های خود این اصل را مورد توجه قرار دهند.

آئین افتتاحیه طرح غنی سازی اوقات فراغت کانون‌های فرهنگی هنری مساجد قم با عنوان «آسمانی ها با بچه‌های مسجد» با حضور مسئولان استان، ائمه جماعات مساجد و مسئولان کانون‌های فرهنگی هنری در سالن همایش‌های اداره کل تبلیغات اسلامی قم برگزار شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شهرپردیسان به عنوان اولین پایگاه خبری رسمی پردیسان و با هدف اطلاع رسانی و پیگیری مشکلات این منطقه راه اندازی شده است. خواهشمندیم با عضویت در کانال ایتای شهرپردیسان ما را در پیگیری مشکلات این منطقه همراهی کنید.