17:13

1403/04/04

رقابت 330 نفر از مهارت‌آموزان و فعالان حوزه پوشاک در مسابقات مهارتی دوخت قم

مرحله استانی نخستین دوره مسابقات جهانی دوخت با حضور 330 نفر از مهارت‌آموزان و فعالان حوزه پوشاک در قم برگزار شد.

به گزارش شهرپردیسان به نقل از روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان قم، مرحله استانی نخستین دوره مسابقات جهانی دوخت با همکاری یک شرکت فعال در حوزه تولید ماشین آلات دوخت در قم برگزار شد.
این مسابقات ظهر روز سه‌شنبه ۱۸ اردیبهشت ماه و به میزبانی اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان قم آغاز و مراسم اختتامیه هم ساعت 19 برگزار شد.
حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمود عرب در حاشیه برگزاری این مسابقات اظهار کرد: مسابقات آزاد مهارت کار با چرخ راسته‌دوزی و با هدف سنجش سرعت عمل و دقت در هنگام دوخت توسط اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان قم با همکاری شرکت تعاونی ماشین دوخت قهرود برگزار شده است.
او افزود: 330 نفر از کارآموزان آموزشگاه‌های دولتی و آزاد فنی و حرفه‌ای، مهارت‌آموزان در محیط واقعی کار و دانشجویان رشته دوخت و فعالان حوزه پوشاک در این مسابقات شرکت کرده‌اند که در نهایت به سه نفر برتر از نظر سرعت عمل و دقت جوایز نفیسی تعلق گرفت.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان قم گفت: 116 آموزشگاه آزاد در حوزه صنایع پوشاک در استان قم فعالیت می‌کنند که در سال گذشته 76 هزار نفر ساعت آموزش به مهارت‌آموزان ارائه کرده‌اند.
او خاطرنشان کرد: حوزه پوشاک از رشته‌های کم سرمایه‌بر اما سودآفرین و زودبازده است که می‌تواند اشتغالزایی بالایی هم داشته باشد.
گفتنی است مرحله نهایی این مسابقات همراه با دوره‌های آموزشی با ارائه مدرک از مرکز تربیت مربی و پژوهش های فنی و حرفه‌ای کرج برگزار می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شهرپردیسان به عنوان اولین پایگاه خبری رسمی پردیسان و با هدف اطلاع رسانی و پیگیری مشکلات این منطقه راه اندازی شده است. خواهشمندیم با عضویت در کانال ایتای شهرپردیسان ما را در پیگیری مشکلات این منطقه همراهی کنید.