18:30

1403/04/05

قم جزء سه استان برتر کشور در صنعت چاپ است

به‌گزارش شهرپردیسان، روح الله ابراهیمی امروز یکشنبه در نشستی خبری با خبرنگاران بیان داشت: قم به دلیل برخورداری از شهرک صنعتی تخصصی در حوزه چاپ و نشر از ظرفیت خوبی برای پذیرش سرمایه‌گذاران علاقه‌مند به فعالیت در این صنعت مهم و راهبردی برخوردار است و ما گسترش این صنعت در استان را به جد پیگیری می‌کنیم.
وی افزود: توسعه صنعت چاپ و نشر در قم با ایجاد خوشه صنعتی در همین رابطه و مشارکت فعال متولیان این صنعت وارد مراحل جدیدی شده‌است و ما می‌خواهیم با تهیه و تدوین نقشه راه زیست بوم کسب و کار استان در بخش صنعت چاپ، نشر و بسته بندی، شاهد رشد رو فزون کسب و کارها در این حوزه باشیم.
وی ادامه داد: تقویت تعاونی صنعتگران حوزه چاپ و نشر و تسهیل دسترسی فعالان این صنعت به مواد اولیه از این طریق، توجه به دوره‌های آموزشی و ارتقا سطح دانش و مهارت بهره‌برداران صنعت چاپ و نشر استان و برنامه‌ریزی برای برگزاری نمایشگاه تخصصی و بین‌المللی صنعت چاپ، تبلیغات و هدایای تبلیغاتی از دیگر مواردی است که در کانون توجه شرکت شهرک‌های صنعتی قم برای گسترش این صنعت قرار دارد.
رییس اتحادیه چاپخانه‌داران استان قم نیز در این نشست گفت:‌ صنعت چاپ و نشر در میان همه حوزه‌های صنعتی نقش محوری و جایگاه ویژه‌ای دارد و اکثر بهره‌برداران واحدهای تولیدی در بخش‌های مختلف فعالیت خود همچون تبلیغات و بسته‌بندی محصول به این صنعت نیاز دارند.
سید علی موسوی بیان داشت: بعد از انقلاب اسلامی با توجه به جایگاه علمی و فرهنگی قم، صنعت چاپ این استان در حوزه نشر با فعالیت گسترده‌ای که متولیان این حوزه از خود نشان دادند در سطح کشور با عملکرد خوب خود درخشید و در سال‌های اخیر نیز به دلیل توسعه صنعتی قم و نیازی که برای بسته‌بندی کالاهای تولید شده احساس می‌شد،‌ این صنعت ظرفیت‌های خود را در حوزه بسته‌بندی محصولات افزایش داده‌است.
وی با اشاره به اینکه وجود خوشه صنعت چاپ به توسعه این صنعت در قم کمک شایانی کرده‌است، افزود: قابلیت‌های صنعت چاپ استان درحال حاضر به حدی رسیده‌است که علاوه بر تامین نیاز داخل،‌ در حوزه صادرات محصولات تولیدی نیز به فعالیت می‌پردازد.
وی ادامه داد: رشد و توسعه سطح فعالیت‌ این حوزه مهم صنعتی در قم را با استفاده از تمام ظرفیت‌های موجود دنبال می‌کنیم و در همین رابطه با برگزاری نمایشگاه تخصصی به بهترین نحو ممکن توانمندی‌های صنعت چاپ استان قم را به تولید کنندگان داخلی و بین‌المللی معرفی خواهیم کرد.
قم جز سه استان برتر کشور در صنعت چاپ است
مسئول برگزاری نمایشگاه تخصصی صنعت چاپ قم نیز در این جلسه بیان داشت: قم جزء سه استان برتر کشور در صنعت چاپ است و در این زمینه ظرفیت‌های قابل توجهی برای پاسخگویی به نیاز بازارهای داخلی و بین‌المللی دارد.
یاسر دیبایی گفت: با برگزاری نمایشگاه تخصصی و بین‌المللی صنعت چاپ قم، توانمندی‌های استان در این صنعت برای فعالان حوزه چاپ و بسته‌بندی به خوبی معرفی خواهد شد و از این طریق شبکه گسترده همکاری و هم‌افزایی میان بهره‌برداران این صنعت ایجاد می‌شود.
وی افزود: در حال حاضر ۴۰۰ واحد زیر نظر اتحادیه چاپخانه داران استان به فعالیت می‌پردازند که در همین رابطه برای چهار هزار نفر به صورت مستقیم شغل ایجاد شده‌است، این درحالی است که با تکمیل ظرفیت‌های این صنعت، سهم اشتغال آن به نحو چشمگیری افزایش می‌یابد.
مصطفی قمی، عامل توسعه خوشه چاپ و بسته‌بندی قم نیز در این نشست گفت: بر اساس نیاز بازار، صنعت چاپ استان در کنار فعالیت در زمینه نشر، ورود خوبی به عرصه بسته‌بندی محصولات داشته‌ و از این طریق توانسته بخشی از طرفیت آزاد خود را، وارد مدار تولید کند.
همچنین محسن سلیمانی، دبیر اجرایی نمایشگاه تخصصی و بین المللی صنعت چاپ، تبلیغات و هدایای تبلیغاتی قم گفت: این نمایشگاه از ۲۵ تا ۲۸ مهرماه سال‌جاری در محل نمایشگاه‌های دائمی استان قم واقع در ابتدای اتوبان قم – تهران برگزار می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شهرپردیسان به عنوان اولین پایگاه خبری رسمی پردیسان و با هدف اطلاع رسانی و پیگیری مشکلات این منطقه راه اندازی شده است. خواهشمندیم با عضویت در کانال ایتای شهرپردیسان ما را در پیگیری مشکلات این منطقه همراهی کنید.