18:29

1403/04/04

همایش خادم الشهدای قم برگزار می شود

همایش بیست و پنجمین سالگرد تأسیس هیئت خادم الشهداء قم تحت عنوان «همایش ربع قرن خادمی» به مناسبت هفته دفاع مقدس در نخستین روز از این هفته در تاریخ جمعه ۳۱ شهریورماه از ساعت ۲۰ الی ۲۲ در سالن همایش‌های مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) در قم برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری شهرپردیسان، حاج یدالله حسینی در نشست خبری همایش بیست و پنجمین سالگرد تأسیس هیأت خادم الشهداء قم تحت عنوان «همایش بزرگ خادم الشهدا قم» که در محل این هیأت در قم برگزار شد با اشاره به اینکه اخلاص شهدا، جانبازان و رزمندگان تاریخ‌ساز و موجب افتخار است، گفت: هرچقدر برای شهدا کار کنیم نمی‌توانیم بخشی از لطف آن‌ها را جبران کنیم.

مسئول هیئت خادم الشهداء قم با بیان اینکه نسبت به شهدا و رزمندگان مدیون هستیم، عنوان کرد: برای ادای این دین باید در مسیر اهداف شهدا حرکت کنیم.

وی افزود: همایش بزرگ خادم الشهدا قم به مناسبت هفته دفاع مقدس در نخستین روز از این هفته در تاریخ جمعه ۳۱ شهریورماه از ساعت ۲۰ الی ۲۲ در سالن همایش‌های مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) برگزار می‌شود.

مسئول هیئت خادم الشهداء قم با بیان اینکه رفاقت عمیقی میان مخاطبین این هیأت وجود دارد، خاطرنشان ساخت: در این هیأت اقداماتی ازجمله حمایت از رزمندگان، سرکشی از خانواده‌ها، دیدار و رسیدگی به پدر و مادر شهدا، بازدید از زندان‌ها و … دنبال می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در این هیأت در تمام مناسبت‌های آئینی، مذهبی و ملی مراسمات ویژه برگزار می‌شود، عنوان کرد: این هیأت برای خود چشم انداز تهیه کرده و در طول سال فعال است و فعالیت خود را محدود به مناسبت‌ها نمی‌کند.

حسینی با اشاره به سین برنامه‌های این همایش، تصریح کرد: در این همایش شاهد تواشیح جانبازان گروه قمر بنی هاشم، سخنرانی دریادار حاج عباس محتاج، تجلیل از پدر شهید غلامحسین کشاورز، فرمانده گردان حاج ابوالقاسم نگاری و حاج مهدی جندقی خواهیم بود.

وی با بیان اینکه کتاب «مسیر قرار» در راستای این همایش منتشر خواهد شد، خاطرنشان کرد: در این کتاب خاطرات ۸۰ الی ۱۰۰ نفر از رزمندگان گردآوری شده است.

مسئول هیئت خادم الشهداء قم با اشاره به اهداف هیأت خادم الشهدا قم، اظهار داشت: این هیأت بیش‌تر بستر اجتماعی رشد رزمندگان جنگ است و در سال حدود ۱۵۰ جلسه برگزار می‌کند.

در پایان این نشست خبری سید هادی سعادتمند نویسنده کتاب “مسیر قرار” نیز با اشاره به اینکه جامعه رزمندگان باید جامعه‌ای پویا نمایش داده شود، یادآور شد: مسیر قرار در یک سفر شکل گرفت و روایت‌ها در یک مسیر مشخص قرار دارند و در این کتاب توجه به جامعه شناسی جنگ و ناگفته‌های جنگ مدنظر قرار داده شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شهرپردیسان به عنوان اولین پایگاه خبری رسمی پردیسان و با هدف اطلاع رسانی و پیگیری مشکلات این منطقه راه اندازی شده است. خواهشمندیم با عضویت در کانال ایتای شهرپردیسان ما را در پیگیری مشکلات این منطقه همراهی کنید.