05:45

1403/01/28

360 هکتار فضای سبز در طرفین بلوار آیت‌الله بروجردی قم احداث می‌شود

 

معاون شهردار قم گفت: ۳۶۰ هکتار فضای سبز در دو طرف بلوار آیت‌الله بروجردی به عمق ۲۰۰ متر احداث می‌شود.

به گزارش شهر پردیسان، غلامرضا جانقربان در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان که در سالن جلسات استانداری برگزار شد اظهار داشت: شهرداری احداث فضای سبز در بلوار آیت‌الله بروجردی را در دستور کار خود قرار داده است.

وی افزود: از کل مساحت بلوار آیت‌الله بروجردی ۷٫۴ کیلومتر را اراضی دولتی و ۲ کیلومتر را نیز اراضی شخصی تشکیل داده که شهرداری برنامه توسعه فضای سبز در بخش اراضی دولتی را دنبال می‌کند.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری قم گفت: ۳۶۰ هکتار فضای سبز در بلوار آیت‌الله بروجردی احداث می‌شود، در دو طرف این بلوار به عمق ۲۰۰ متر فضای سبز احداث می‌شود و در بخشی از این بلوار نیز کاربری‌های تجاری دیده‌شده است.

جانقربان گفت: در بلوار آیت‌الله بروجردی از احداث ساختمان‌های بلندمرتبه جلوگیری شده و متوسط ساختمان‌های این بلوار از یک و نیم‌ طبقه تجاوز نخواهد کرد.

وی ادامه داد: تنها به ۶ درصد از مساحت ۷۲ هکتاری بلوار آیت‌الله بروجردی پروانه ساخت‌ و سازهای شهری صادرشده و مابقی آن به مباحث فضای سبز اختصاص پیدا می‌کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شهرپردیسان به عنوان اولین پایگاه خبری رسمی پردیسان و با هدف اطلاع رسانی و پیگیری مشکلات این منطقه راه اندازی شده است. خواهشمندیم با عضویت در کانال ایتای شهرپردیسان ما را در پیگیری مشکلات این منطقه همراهی کنید.