20:21

1403/04/05

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: شهید همدانی برای دفاع از حرم حضرت زینب(س) از هیج تلاشی دریغ نکرد

در روزهایی که مسلحین تا داخل کاخ سوریه نفوذ کرده بودند شهید همدانی همسر و فرزند خود را به سوریه برده بود، مقام معظم رهبری فرمود اگر حضور در سوریه نبود ما باید در کوچه های یزد و همدان با آنها مقابله می کردیم.

به گزارش پایگاه خبری شهرپردیسان، محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شامگاه چهارشنبه در یادواره سردار شهید حسین همدانی و شهدای همدانی مقیم قم که در سالن همایش های مدرسه علمیه امام کاظم(ع) برگزار شد، اظهار داشت: سردار همدانی یکی از بزرگ ترین فرماندهان دفاع مقدس بود و زحمات زیادی متحمل شد و سال ها در پی شهادت بود و در راه دفاع از حرم آل الله در سوریه به این درجه رفیع نائل شد.

وی افزود: آخرین باری که محضر شهید همدانی رسیدم ایشان از افرادی که شخصیت های محوری برای پیشرفت استان باشد دعوت کرده بود و به نمایندگی از شهرستان کبوترآهنگ در این جلسه دعوت شده بودم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد: شهید همدانی دغدغه مردم را داشت و به اقتصاد مردم فکر می کرد و به افزایش سطح رفاه جامعه توجه خاصی داشت و رنج های زیادی دید اما این شهید عزیز از مسیری که داشت ذره ای کوتاه نیامد.

اسماعیلی تصریح کرد: لقب سردار همدانی در سوریه ابو وهب بود، ما به شهید همدانی نیاز داریم و ایشان در کنار شهدا و صلحا و انبیای الهی متنعم و در بزم ملکوتی همراه با رفقای شهید خود از جمله حاج قاسم و شهید زین الدین و شهید شوشتری است.

وی حرکت در مسیر شهدا را مورد تاکید قرار داد و افزود: ما نیازمند عنایت شهدا هستیم چون شهدا ناظر و شاهدان الهی هستند و مقام فوق العاده ای دارند که خداوند به عباد صالح خود می دهد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد: شهید همدانی می گفت که دعای مادرم سبب شده بود که توفیق شهادت در دفاع مقدس از من سلب شود، این شهید والامقام نقش مهمی در تاسیس لشکر 27 محمد رسول الله داشت و در کنار جاویدالاثر عزیزمان حاج احمد متوسلیان و شهید همت و شهید شهبازی نقش موثری داشت.

اسماعیلی تصریح کرد: سال 88 و در جریان فتنه شهید همدانی به حمایت از مقام معظم رهبری پرداخت و هنوز هم برخی از جریانات و افراد بخاطر مقاومت و ولایت مداری از شهید همدانی کینه به دل دارند.

شهید همدانی برای دفاع از حرم حضرت زینب(س) از هیج تلاشی دریغ نکرد

وی با بیان اینکه شهید همدانی برای دفاع از حرم حضرت زینب(س) از هیج تلاشی دریغ نکرد، افزود: در روزهایی که مسلحین تا داخل کاخ سوریه نفوذ کرده بودند شهید همدانی همسر و فرزند خود را به سوریه برده بود، مقام معظم رهبری فرمود اگر حضور در سوریه نبود ما باید در کوچه های یزد و همدان با آنها مقابله می کردیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد: با برگزاری یادواره شهید همدانی باید این شهید والامقام را شناخته و یک الگو برای همه خدمتگذاران باشد، این شهید عزیز جان خود را در کف دست گرفت و برای دفاع از حرم آل الله و در راه دفاع از امنیت به شهادت رسید، در کتاب خداحافظ سالار که از زبان همسر شهید همدانی است به خوبی زندگی این شهید روایت شده است.

اسماعیلی تصریح کرد: خدا را شاکریم چنین فرمانده شجاعی متعلق به ایران عزیز و جهان اسلام و جبهه مقاومت است و امروز این افتخار را داریم که پرچم کشورمان در قله های افتخار آمیز دنیا به اهتزاز درآمده است.

مقاومت ملت مظلوم فلسطین به برکت انقلاب اسلامی است

وی افزود: مردم مظلوم غزه 20 هزار شهید تقدیم کردند اما در برابر رژیم صهیونیستی مقاومت کردند که این موضوع به برکت انقلاب اسلامی و نهضت امام خمینی است که بنا نهاد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد: آن روزی که در شهر خون و قیام در پاییز سال 1342 در ایام فاطمیه امام پرچم مبارزه را بلند کرد این انقلاب حسینی و فاطمی و این مسیر نورانی تداوم پیدا خواهد کرد و پرچم این ملت از دست رهبر عزیز به دست صاحب اصلی خواهد رسید.

تولید آثار نمایشی با موضوع شهدا مورد توجه است

اسماعیلی با تاکید بر لزوم تولید آثار نمایشی با موضوع شهدا تصریح کرد: خوشحالم که خانواده شهید همدانی موافقت خود را با ساخت مجموعه نمایشی اعلام کردند، مقام معظم رهبری فرمود که یاد و خاطره شهدا باید با ساخت و تولید آثار فرهنگی و هنری تداوم داشته باشد و تولید این آثار 100 برابر شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شهرپردیسان به عنوان اولین پایگاه خبری رسمی پردیسان و با هدف اطلاع رسانی و پیگیری مشکلات این منطقه راه اندازی شده است. خواهشمندیم با عضویت در کانال ایتای شهرپردیسان ما را در پیگیری مشکلات این منطقه همراهی کنید.