12:37

1403/02/04

کاهش سرانه فضای سبز شهری قم از ابتدای امسال به ۲.۵ مترمربع

تمام ظرفیت پساب فضای سبز شهری قم در سرانه‌های جنگلی و پارک‌های حاشیه‌ای شهر استفاده می‌شود و به‌خاطر موازین بهداشتی و نگرانی از وضعیت سلامت عمومی مردم، استفاده از این آب در فضای سبز داخل محدوده شهری ممنوع است.

به گزارش پایگاه خبری شهرپردیسان، پیام جوادیان مدیرعامل سازمان سیما ، منظر و فضای سبز شهری شهرداری قم امروز دوشنبه در نشستی خبری با خبرنگاران، گفت: کاهش فضای سبز شهری قم در بستر بلوار شهید سلیمانی (رودخانه) کاملاً مشهود است و بسیاری از عرصه‌های آنان نابود شده‌است.
وی اضافه کرد: هم اینک سرانه فضای سبز شهری قم با کاهش ۲.۵ مترمربعی از ۲۳ مترمربع به‌ازای هر شهروند به کمتر از ۲۰ مترمربع رسیده‌است.
وی اظهار امیدواری کرد با بهره‌برداری از خط انتقال پساب تصفیه‌خانه قم با ظرفیت ۴.۵ میلیون مترمکعب از سال‌های آینده شاهد توسعه فضاهای سبز شهری پس از مدتی وقفه در این حوزه باشیم.
جوادیان بیان داشت: تمام ظرفیت پساب فضای سبز شهری قم در سرانه‌های جنگلی و پارک‌های حاشیه‌ای شهر استفاده می‌شود و به‌خاطر موازین بهداشتی و نگرانی از وضعیت سلامت عمومی مردم، استفاده از این آب در فضای سبز داخل محدوده شهری ممنوع است.
وی در ادامه خاطرنشان کرد: از ابتدای امسال ۵۷۴ پروژه شهری در این سازمان اجرا شده که ۳۲۰ پروژه در حوزه فضای سبز و ۲۵۷ طرح نیز در حوزه سیما و منظر شهری بوده‌است.
وی با بیان اینکه ۱۰ درصد بودجه امسال شهرداری قم مختص سازمان سیما و منظر و فضای سبز شهری بود، یادآور شد: بودجه امسال این سازمان هشت هزار و ۷۰ میلیارد ریال بود که در مقایسه با کلان‌شهرهای دیگر رقمی بالایی محسوب می‌شود.
وی با اشاره به توسعه ۳۵۳ هزار مترمربعی فضای سبز جنگلی قم از ابتدای امسال، بیان داشت: یکی از طرح‌های شاخص شهرداری احداث باغ گیاه‌شناسی در مساحت ۱۲۰ هزار مترمربعی در بخشی از بوستان یک‌هزار هکتاری قم است.
جوادیان با بیان اینکه بوستان یک‌هزارهکتاری قم از محدوده باغ پرندگان آغاز و تا نزدیکی مسجد مقدس جمکران امتداد دارد، گفت: بوستان ۲۰۰ هزار مترمربعی زائر، بوستان ۳۵۰ هزار مترمربعی کوثر و بوستان ۵۴۰ هزار مترمربعی خضر نبی از مهم‌ترین لکه‌های این بوستان بزرگ شهری هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شهرپردیسان به عنوان اولین پایگاه خبری رسمی پردیسان و با هدف اطلاع رسانی و پیگیری مشکلات این منطقه راه اندازی شده است. خواهشمندیم با عضویت در کانال ایتای شهرپردیسان ما را در پیگیری مشکلات این منطقه همراهی کنید.