18:54

1403/04/04

آغاز مرحله نخست عملیات اجرایی خط انتقال ۲۱ کیلومتری پردیسان

به گزارش پایگاه خبری شهرپردیسان، سید محمدتقی شاهچراغی استاندار قم صبح امروز از تصفیه‌خانه‌های فاضلاب شهر قم و اجرای عملیات بخشی از خط انتقال فاضلاب پردیسان بازدید کرد و از نزدیک در جریان مشکلات و چالش‌های این بخش قرار گرفت.

وی با اشاره به اقدامات انجام گرفته در بخش فاضلاب شهر، بر ضرورت تسریع در رفع مشکلات قانونی زمین تصفیه‌خانه و شروع هر چه زودتر طرح‌های توسعه فاضلاب تأکید کرد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم نیز در این بازدید به ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده در بخش فاضلاب شهر قم پرداخت و گفت: در حال حاضر بیش از 40 درصد شهر تحت پوشش شبکه فاضلاب است و سالانه بیش از 40 میلیون مترمکعب پساب در تصفیه‌خانه‌های شهر قم تولید می‌شود.

وی با تأکید بر لزوم کاهش استفاده از آب شبکه شهر در صنایع و آبیاری فضای سبز شهری اظهار کرد: باید به تدریج وابستگی صنایع استان و فضای سبز شهر به آب شبکه را کاهش داده و پساب را جایگزین آن کنیم.

مهندس حسن بختیاری در ادامه با بیان اینکه در حال حاضر ظرفیت تصفیه‌خانه‌های فاضلاب قم در حال تکمیل است، تصریح کرد: برای ارائه خدمات جمع‌آوری و دفع بهداشتی فاضلاب به شهروندان به ویژه سایت‌های نهضت ملی مسکن خط انتقال و تصفیه‌خانه فاضلاب پردیسان باید وارد مدار بهره‌برداری شود.

وی اشاره به تأمین اعتبار این طرح از مصوبات سفر رئیس‌جمهوری به قم خاطرنشان کرد: امیدواریم با تخصیص به موقع اعتبارات این طرح تکمیل و بخشی از عقب‌ماندگی شهر قم در زمینه استفاده از خدمات جمع‌آوری و دفع بهداشتی فاضلاب جبران شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم با بیان اینکه در سال جاری تمرکز ویژه‌ای برای اجرای طرح‌های توسعه‌ای فاضلاب خواهیم داشت، خاطرنشان کرد: در این راستا هم شرکت آب و فاضلاب برنامه ریزی خوبی داشته و هم و استفاده از بخش سرمایه گذاری و صنعت در دستور کار قرار دارد.

وی یادآور شد: اولویت توسعه شبکه فاضلاب بر اساس مشکلات زیست‌محیطی ناشی از رهاسازی فاضلاب در معابر و انهار و مناطق با تراکم ساختمانی بالا است.

مهندس بختیاری همچنین در بازدید استاندار از عملیات اجرایی خط انتقال 21 کیلومتری پردیسان نیز گفت: مرحله نخست این طرح به طول 6 کیلومتر با اعتباری بالغ بر 150 میلیارد تومان آغاز شده که امیدواریم با رفع معارضات تا پایان سال جاری به پایان برسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شهرپردیسان به عنوان اولین پایگاه خبری رسمی پردیسان و با هدف اطلاع رسانی و پیگیری مشکلات این منطقه راه اندازی شده است. خواهشمندیم با عضویت در کانال ایتای شهرپردیسان ما را در پیگیری مشکلات این منطقه همراهی کنید.