22:04

1403/04/25

اجرای مطالعات بازنگری خطوط تاکسی‌رانی و اتوبوس‌رانی

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم گفت: در سال جاری نصب و راه‌اندازی 5 سامانه در بلوار غدیر، 4 سامانه در بلوار خداکرم و 10 سامانه در پردیسان در دستور کار قرار دارد که سامانه‌های ثبت تخلفات در سال جاری با رشد 3 برابری روبرو می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری شهرپردیسان، رضا خانه‌زاد یزدی امروز در نشست خبری به مناسبت 26 آذرماه روز ملی حمل‌ونقل و رانندگان که در سالن جلسات شهید مولوی شهرداری قم برگزار شد، اظهار کرد: روز حمل‌ونقل یادآور حماسه‌سازی رانندگان حمل‌ونقل در سال 69 و تلاش این جامعه خدوم برای کمک به جبهه‌های جنگ است.
وی با اشاره به اینکه طرح جامع ITS چندین سال بوده که به‌روزرسانی نشده است، مطرح کرد: خوشبختانه سند جامع این طرح تدوین و قرارداد به‌روزرسانی آن منعقد شده است.
معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم با بیان اینکه سالن کنترل هوشمند ترافیک نیز شرایط مطلوبی ندارد، عنوان کرد: با پیگیری‌های انجام شده از سوی شهردار قم، سالن جدید در حال آماده‌سازی است.
وی با اشاره به هوشمندسازی تقاطع‌های چراغ‌دار، خاطرنشان کرد: در حال تدوین سیستم یکپارچه در تقاطع‌های چراغ‌دار هستیم که با یکدیگر در ارتباط باشند و تقاطع‌ها در برخورد با عبور از چراغ‌قرمز اعمال جریمه کنند که به این منظور قراردادی به ارزش 27 میلیارد تومان منعقد شده است.
خانه‌زاد یزدی با تأکید بر اینکه سامانه‌های ثبت تخلف در کاهش تصادفات مؤثر هستند، تصریح کرد: تلاش داریم سرعت‌ها را در شوارع اصلی و پرخطر کنترل کنیم.
معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم با اشاره به اینکه 5 سامانه در بلوار غدیر فعال شده است، یادآور شد: این بلوار نخستین محور پرخطر قم بود و در ادامه نیز 4 سامانه در محور بلوار خداکرم راه‌اندازی می‌شود.
وی با بیان اینکه در مرحله بعدی نیز به دنبال راه‌اندازی 10 سامانه در پردیسان هستیم، ابراز کرد: جانمایی این سامانه‌ها انجام و تا پایان سال تکمیل خواهد شد.
خانه‌زاد یزدی با اشاره به اینکه پیش‌ازاین شهر قم تنها 7 سامانه داشته است، اضافه کرد: در سال جاری نصب و راه‌اندازی 5 سامانه در بلوار غدیر، 4 سامانه در بلوار خداکرم و 10 سامانه در پردیسان در دستور کار قرار دارد که بدین ترتیب سامانه‌های ثبت تخلفات در سال جاری با رشد 3 برابری روبرو می‌شود.
وی با تأکید بر اینکه این موضوع سبب کاهش 50 درصدی تصادفات در بلوار غدیر شده است، اظهار داشت: یکی دیگر از محورهای در حال نصب سامانه‌های کنترلی، خط BRT بلوار آیت‌الله بروجردی بوده که این بخش نیز به دوربین‌های کنترل ترافیک مجهز شد.
معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم با اشاره به اینکه مطالعات کاهش سوانح رانندگی موتورسیکلت در دستور کار قرار دارد، مطرح کرد: همچنین مطالعات بازنگری خطوط تاکسی‌رانی و اتوبوس‌رانی نیز تا پایان سال تکمیل خواهد شد.
وی با بیان اینکه نرخ کرایه‌های تاکسی و اتوبوس از همین مطالعات استخراج خواهیم شد، عنوان کرد: این اقدام سبب می‌شود تا مباحث دقیق‌تر و فنی‌تر دنبال شود.
خانه‌زاد یزدی با اشاره به اینکه 5 پارکینگ شامل خیابان امام خمینی(ره)، چهل اختران، بنفشه، میدان ارتش و پیرامون شهرداری مرکز در حال ساخت داریم، خاطرنشان کرد: در حوزه مطالعات حمل‌ونقل به دنبال بررسی لکه‌های موجود در سطح شهر متناسب با نیازها هستیم.
وی با تأکید بر اینکه طرح جامع حمل‌ونقل در خردادماه مصوب شده است، تصریح کرد: تمام این اقدامات پیش‌بینی‌شده در قالب طرح جامع حمل‌ونقل است.
معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم با اشاره به اینکه خرید اتوبوس‌های جدید یکی از رویکردهای شهرداری است، یادآور شد: 20 دستگاه جدید در حال خریداری و 24 دستگاه نیز در حال بازسازی و نوسازی است.
وی با بیان اینکه اتوبوس‌های شهری به بیش از 210 دستگاه رسیده است، ابراز کرد: افزایش تعداد ناوگان اتوبوس‌رانی همچنان در دستور کار شهرداری قم قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شهرپردیسان به عنوان اولین پایگاه خبری رسمی پردیسان و با هدف اطلاع رسانی و پیگیری مشکلات این منطقه راه اندازی شده است. خواهشمندیم با عضویت در کانال ایتای شهرپردیسان ما را در پیگیری مشکلات این منطقه همراهی کنید.