02:59

1403/03/29

اجرای 30 ماهه ساخت مسکن قم/ متراژ واحدهای ویلایی شهرک پرنیان 300 متر

سرپرست معاونت مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان قم گفت: قرارداد احداث واحدهای مسکونی در سایت ۵۶۰ هکتاری پردیسان ۳۰ ماهه است که ۶ ماه ابتدای آن مربوط به تجهیز کارگاه و اخذ پروانه و ۲۴ ماه دیگر آن مدت زمان اجرا، ساخت و تکمیل واحدها است.

به گزارش شهرپردیسان، سید روح الله حسینی اظهار کرد: در سایت ۵۶۰ هکتاری پردیسان، ۲۸ هزار متقاضی واجد شرایط در طول ۶ ماه گذشته به ۵۰ پیمانکار به قید قرعه کشی متصل شده اند که با تزریق تسهیلات بانکی و واریز به موقع آورده ها توسط متقاضیان، این واحدها ۳۰ ماهه تکمیل و تحویل متقاضیان می شود.

وی افزود: واحدهای سایت ۵۶۰ هکتاری، ۵ طبقه و در هر طبقه ۴ واحد احداث می شود که متراژ این واحدها تا ۱۰۰ متر متغیر است.

حسینی در خصوص نحوه انتخاب واحد توضیح داد: یکی از فاکتورهای مهم اولویت انتخاب واحد، خوش حسابی متقاضیان و واریز آورده به موقع آن ها است.

وی گفت: چنانچه متقاضیان مسکن نسبت به واریز به موقع آورده خود اقدام نکنند به سایت های دیگر منتقل خواهند شد.

سرپرست معاونت مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان قم اظهار کرد: در تمامی سایت های نهضت ملی مسکن در استان قم، همزمان با ساخت واحدهای مسکونی، سایر سرانه های شهری و کاربری های غیر مسکونی مانند تجاری، آموزشی، بهداشتی، فرهنگی، فضای سبز و ….پیش بینی شده است و متقاضیان از این بابت نگرانی به خود راه ندهند.

حسینی آخرین وضعیت پروژه های مسکن استان را مورد توجه قرار داد و افزود: پروژه های زیتون ۶ تا ۱۰ سال گذشته به متقاضیان تحویل داده شد، بخشی از واحدهای زیتون ۱۲ تا ۲۶ واقع در سایت ۱۷ هکتاری امسال تحویل شده است یا تا پایان سال به اتمام می رسد، کلید واحدهای سایت ۲۲ هکتاری و ۱۷ هکتاری طبق پیش بینی ها در سال ۱۴۰۳ به متقاضیان و مالکان آن تحویل می شود و در سایت ۵۶۰ هکتاری نیز طبق قرارداد تحویل واحدها ۳۰ ماهه است.

وی گفت: حدود ۴۰ هزار واحد مسکونی به صورت آپارتمانی در داخل پردیسان و محدوده شهری و مابقی واحدها که بیش از ۳۰ هزار متقاضی را شامل می شود در سایت های ویلایی احداث می شود.

حسینی در خصوص آخرین وضعیت سایت های ویلایی توضیح داد: قرعه کشی سایت طایقان انجام شده که این سایت هم اکنون در مرحله آماده سازی است و  بخشی دیگر از افراد واجد شرایط در شهرک پرنیان به صورت خانه های یک طبقه حیاط دار ۳۰۰ متری تخصیص داده می شوند.

گفتنی است سایت های طایقان و پرنیان در جاده نیزار و به ترتیب با ۷ و ۱۵ کیلومتر فاصله از پردیسان قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شهرپردیسان به عنوان اولین پایگاه خبری رسمی پردیسان و با هدف اطلاع رسانی و پیگیری مشکلات این منطقه راه اندازی شده است. خواهشمندیم با عضویت در کانال ایتای شهرپردیسان ما را در پیگیری مشکلات این منطقه همراهی کنید.