19:25

1403/04/05

خطیب جمعه پردیسان: انتخاب درست انجام دهیم تا مدیون شهدا نشویم

امام جمعه موقت پردیسان با اشاره به نزدیکی انتخابات خطاب به نامزدها گفت: ما از شهدا چشم شفاعت داریم. کاری نکنیم که مشمول شکایت شهدا شویم. باید با خدایتان خلوت کنید ببینید میتوانید به این عهد و پیمانی که می‌بندید عمل کنید یا نه‌. اگر مرد این میدان نیستید شما را به خدا رها کنید.

به گزارش شهرپردیسان، حجت الاسلام و المسلمین همتیان، امام جمعه موقت پردیسان در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه مورخ ۱۸ خرداد ۱۴۰۳ با بیان اینکه باور به بندگی خدا به عنوان یک نیاز نماز را به آرمان و هدف اصلی زندگی بدل می‌کند گفتند: قرآن میگوید خدا را عبادت کنید، خدایی که همه کارۀ شماست و محتاج او هستید. وقتی انسان باور کند به عبادت نیاز دارد، انگیزه پیدا می‌کند که دنبال عبادت برود. انسان باید نیاز به پیغمبر و اهل بیت علیهم السلام را باور کند. انسان باید باور کند به اخلاق نیاز دارد. اگر اعتقاد به بهشت و جهنم هم نداشت، باز هم سزاوار بود دنبال اخلاق برود‌ چون اخلاق انسانیت و هویت و حقیقت ماست. باید فضائل را در خود ایجاد کنیم و از رذائل پرهیز کنیم. انسان باید باور کند که نیاز به واعظ دارد، واعظ درونی و بیرونی. واعظ باید مردم را به حق دعوت کند و از آینده خطرناک بترساند. آن وقت جلسات موعظه این همه کمرنگ نمی‌شود و تعطیل نمی‌شود.

خطیب پردیسان تأکید کرد: هم خانه و هم مسجد باید وعظ و موعظه داشته باشد. جامعه بدون واعظ یک جامعه مرده است، یک مرده متحرک است. پیغمبر به جبرئیل می‌فرماید عِظنی. پیامبر امیرالمؤمنین را وعظ می‌کرد، نه وعظی که در ظاهر خطاب به آن حضرت و در اصل خطاب به ما باشد، اینگونه نیست، بلکه این نصایح خطاب به خود امیرالمؤمنین است. انسان باید باور کند که به روحیۀ پذیرش نیاز دارد، مشکل ما این است که عناد داریم، تعصب داریم، زیر بار حق نمی‌رویم. باور کنیم که باید این روحیۀ پذیرش حق را داشته باشیم. امام جواد علیه السلام می‌خواهد همین نیازمندی را به ما گوشزد کند. شما نیاز دارید، مستقل و خودکفا نیستید.

امام جمعه موقت پردیسان با اشاره به نزدیکی انتخابات خطاب به نامزدها گفت: ما از شهدا چشم شفاعت داریم. کاری نکنیم که مشمول شکایت شهدا شویم. باید با خدایتان خلوت کنید ببینید میتوانید به این عهد و پیمانی که می‌بندید عمل کنید یا نه‌. اگر مرد این میدان نیستید شما را به خدا رها کنید.

وی تأکید کرد: مردم هم اشتباهات گذشته را تکرار نکنند. قبل از دولت سیزدهم ملت اشتباه بزرگی مرتکب شدند و آثار آن را هم دیدند. بی‌تفاوت نباشیم، سستی نکنیم، شرکت کنیم، باید چشممان را باز کنیم ببینیم به چه کسی داریم رأی می‌دهیم. مواظب باشید این انقلاب به دست نامحرمان نیفتد. انتخاب درست انجام دهیم و الا مدیون شهدا می‌شویم.

حجت الاسلام و المسلمین همتیان با بیان اینکه دروغ‌های آزادی بیان و حقوق بشر غربی در حال برملا شدن است گفتند: با این وضعیت زشت است در یک کشور شیعی با این همه شهید کسی چشم و گوشش را ببندد و مدافع آنها باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شهرپردیسان به عنوان اولین پایگاه خبری رسمی پردیسان و با هدف اطلاع رسانی و پیگیری مشکلات این منطقه راه اندازی شده است. خواهشمندیم با عضویت در کانال ایتای شهرپردیسان ما را در پیگیری مشکلات این منطقه همراهی کنید.