19:01

1403/04/04

دبیرخانه کارگروه تنظیم و کنترل بازار املاک و مستغلات قم تشکیل شد/ بازرسی و گشت مشترک نظارتی از بنگاه های املاک سطح شهر

به گزارش شهرپردیسان به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (قم)، حسین زنجیرانی فراهانی سرپرست اداره کل راه و شهرسازی استان قم اظهار کرد: اولین جلسه کارگروه تنظیم و کنترل بازار املاک و مستغلات قم به میزبانی اداره کل تعزیرات حکومتی استان برگزار شد.

وی افزود: در این جلسه که با حضور نمایندگان اداره کل صمت، رییس صنف مشاوران املاک، نماینده اصناف، نماینده شهرداری، نماینده دادستانی و نماینده راه و شهرسازی برگزار شد، در خصوص نحوه اجرای طرح ویژه نظارت بر بازار مسکن با هدف ساماندهی مشاورین و بنگاه های املاک و برخورد با متخلغان بحث و بررسی شد.

زنجیرانی گفت: در این جلسه مقرر شد اتاق اصناف و اتحادیه مشاوران املاک لیست واحدهای صنفی  مشاورین و بنگاه های املاک دارای پروانه و فاقد پروانه و منتظر صدور پروانه را بر اساس منطقه بندی با ذکر مشخصات فرد صنفی، نشانی  واحد صنفی  به کمیسیون نظارت و اداره کل تعزیرات  استان اعلام نماید.

وی لزوم رعایت کلیه ضوابط و مقررات صنفی بنگاه های املاک مورد توجه قرارداد و افزود: اتاق اصناف از طریق اتحادیه املاک مراتب رعایت کلیه ضوابط و مقررات صنفی از جمله نصب نرخ نامه، صدور فاکتور، اخذ حق کمیسیون بر اساس تعرفه، ثبت مبایع نامه و قرارداد اجاره با شناسه رهگیری و …. را اطلاع رسانی کند.

زنجیرانی در پایان اظهار کرد: به زودی و طبق برنامه ریزی صورت گرفته، گشت مشترک نظارتی به همراهی دستگاه های حاضر در جلسه و اماکن نیروی انتظامی با اهداف ساماندهی و برخورد با متخلفان حوزه بازار مسکن در حدود صلاحیت سازمان تعزیرات حکومتی از بنگاه های املاک و مستغلات سطح شهر بازرسی و سرکشی خواهند کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شهرپردیسان به عنوان اولین پایگاه خبری رسمی پردیسان و با هدف اطلاع رسانی و پیگیری مشکلات این منطقه راه اندازی شده است. خواهشمندیم با عضویت در کانال ایتای شهرپردیسان ما را در پیگیری مشکلات این منطقه همراهی کنید.