19:00

1403/04/04

دکه‌های غیرمجاز در پردیسان جمع‌آوری می‌شود/ بیش از ۱۰۰ مجتمع دارای دکه‌های غیرمجاز است

شهردار پردیسان گفت: ۱۰۰ مجتمع دارای دکه‌های غیرمجاز بوده یا واحد نگهبانی خود را به واحد تجاری تبدیل کرده‌ است.

به گزارش پایگاه خبری شهرپردیسان، محمدحسین علی‌اکبری با اشاره به اینکه بوستان غدیر ۱۳۰ هکتار بوده و یک بوستان جنگلی است که از به مسیر رودخانه، اراضی کشاورزی و بلوار غدیر محدود می‌شود، اظهار کرد: ضمن نصب دوربین پلاک‌خوان، ورودی‌های بوستان به یک ورودی اصلی محدود شده و علائم راهنمایی رانندگی در معابر بوستان تعبیه شده است.

وی با بیان اینکه ایجاد سردرب برای بوستان نیز در بودجه لحاظ شده و طرح آن در دست تهیه است، افزود: روشنایی بوستان غدیر نیز تکمیل خواهد شد.

مدیر منطقه هشت شهرداری قم با تأکید بر اینکه یکی از مناطقی که بیشترین تعداد دکه‌ها را در خود جای‌داده منطقه هشت است، خاطرنشان کرد: در گذشته خیل کثیری از جمعیت ساکن در منطقه خدمات لازم را نداشتند که سازمان میادین برای حل مشکلات مردم قراردادهایی منعقد و با توجه به نیاز مجوزهایی صادر کرده است، اما آمار دکه‌های دارای مجوز اندک بوده و تعداد دکه‌های غیرمجاز زیاد است.

علی‌اکبری با بیان اینکه بیش از ۱۰۰ مجتمع دارای دکه‌های غیرمجاز بوده و یا واحد نگهبانی خود را به واحد تجاری تبدیل کرده است، ادامه داد: این سازه‌ها اغلب ناایمن است و باید برای حل این مشکل از سوی شهرداری مرکز پشتیبانی لازم صورت گیرد، البته طی یک سال و نیم اخیر حتی یک مجوز کانکس یا کیوسک نیز صادر نشده است.

وی با اشاره به اینکه سیاست شهرداری جمع‌آوری این دکه‌ها است، اضافه کرد: مشکل صدور پروانه واحدهای تجاری نیز در حال حل شدن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شهرپردیسان به عنوان اولین پایگاه خبری رسمی پردیسان و با هدف اطلاع رسانی و پیگیری مشکلات این منطقه راه اندازی شده است. خواهشمندیم با عضویت در کانال ایتای شهرپردیسان ما را در پیگیری مشکلات این منطقه همراهی کنید.