05:33

1403/04/26

روزانه ۱۰ میلیارد تومان برای مصرف دخانیات هزینه می شود

پردیسان/ رئیس هیأت مدیره جمعیت مبارزه با دخانیات استان قم گفت: روزانه حدود ۱۰ میلیارد تومان در کشورمان برای مصرف دخانیات هزینه می شود و این تأسف بار است.

به گزارش شهرپردیسان به نقل از ایرنا، سید حسن عادلی در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه شهر مقدس قم افزود: متأسفانه مصرف دخانیات در کشورمان رو به افزایش بوده و این معضل بسیار مهم و نگران کننده است.

وی با اشاره به افزایش استعمال دخانیات در سنین جوانی و نوجوانی و در میان دانش آموزان، خاطرنشان کرد: مشکلات بهداشتی، سلامتی، اقتصادی و فرهنگی مصرف دخانیات بسیار افزون تر از تصور ماست و همه مردم و مسؤولان باید برای مهار آن تلاش کنند.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی قم شایع ترین ترین علت مرگ و میر در قم را بیماری های قلبی و مغزی و تنفسی دانست و گفت: یکی از مهمترین علت های این بیماری ها استعمال دخانیات است که سالانه نزدیک به ۱۵ هزار میلیارد تومان برای درمان آنها به کشورمان هزینه تحمیل می شود.

وی در پایان با بیان اینکه گردش مالی صنعت دخانیات پس از اسلحه و مواد مخدر، سومین گردش مالی دنیاست، تصریح کرد: فروشندگان دخانیات باید مجوز مستقل داشته باشند اما در قم اینگونه نیست و باید مطالبه عمومی در این جهت ایجاد شود.

پنجم تیرماه به عنوان روز جهانی مبارزه با مواد مخدر نام گرفته است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شهرپردیسان به عنوان اولین پایگاه خبری رسمی پردیسان و با هدف اطلاع رسانی و پیگیری مشکلات این منطقه راه اندازی شده است. خواهشمندیم با عضویت در کانال ایتای شهرپردیسان ما را در پیگیری مشکلات این منطقه همراهی کنید.