02:37

1403/03/29

سرانه 26 مترمربعی فضای سبز منطقه 8 قم/لزوم بهسازی بوستان‌های جنگلی منطقه

مدیر منطقه هشت شهرداری قم گفت: سرانه فضای سبز در منطقه هشت شهرداری رشد قابل‌توجهی داشته و بوستان‌های جنگلی همچون پارک غدیر نیازمند بهسازی است.

به گزارش شهرپردیسان، علیرضا مظفری در سلسله نشست‌های رسانه‌ای روایت تحول شهرداری قم، با بیان اینکه سرانه فضای سبز منطقه هشت ۲۶ مترمربع به ازای هر شهروند است، اظهار داشت: در منطقه پردیسان ۲۸ بوستان شهری و چهار بوستان جنگلی وجود دارد.

 مدیر منطقه هشت شهرداری قم افزود: منطقه پردیسان با دارا بودن ۳۳۸ هکتار سرانه فضای سبز، بالاتر از میانگین سرانه فضای سبز در شهر قم را دارد

وی با اشاره به توسعه فضای سبز منطقه تصریح کرد: بوستان‌های جنگلی در منطقه پردیسان نیازمند بهسازی است و باید اقداماتی ازجمله تکمیل روشنایی بوستان و احداث پیاده‌راه، آبخوری و سرویس بهداشتی انجام شود.

مظفری تصریح کرد: طرح جامع استفاده از پساب در فضای سبز جنگلی و کمربند سبز و اجرای زیرساخت‌های پروژه با تکمیل فاز نخست پیگیری شده و فاز دوم نیز در حال اجرا است، طبق این طرح در توسعه فضای سبز مسئله آبیاری اولویت نخست در نظر گرفته می‌شود.

 وی کاشت درختان مثمر در فضای سبز را مورد توجه قرار داد و گفت: کاشت درختان و گیاهان مثمر در دستور کار مسئولان شهری است و طی سه سال اخیر شاهد کاشت پسته، زیتون، انار و انجیر در عرصه‌های جنگلی همچون بوستان ولایت و بوستان زائر در مساحت‌های هکتاری هستیم.

 مدیر منطقه هشت شهرداری قم تأکید کرد: بر اساس مطالعات کارشناسان و نظر پژوهشگران در همه مناطق قم امکان کاشت درختان مثمر وجود ندارد و باید از خواص گیاهان و درختانی که ثمر آن به میوه نیست و خواص دیگری دارد، بهره برد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شهرپردیسان به عنوان اولین پایگاه خبری رسمی پردیسان و با هدف اطلاع رسانی و پیگیری مشکلات این منطقه راه اندازی شده است. خواهشمندیم با عضویت در کانال ایتای شهرپردیسان ما را در پیگیری مشکلات این منطقه همراهی کنید.