18:49

1403/04/04

ششمین جشنواره فرهنگی ورزشی شمیم خانواده برگزار می شود

سرهنگ جعفری گفت: ششمین جشنواره فرهنگی ورزشی شمیم خانواده ویژه همسران و دختران کارکنان سپاه پاسداران کشور به میزبانی سپاه امام علی بن ابی‌طالب(ع) برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری شهرپردیسان، سرهنگ امیر جعفری امروز در نشست خبری ششمین جشنواره فرهنگی ورزشی شمیم خانواده ویژه همسران و دختران کارکنان سپاه پاسداران کشور که به میزبانی سپاه امام علی بن ابی‌طالب(ع) برگزار می‌شود، در سخنانی گفت: این مسابقات در ۷ رشته و طی دو مرحله برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه بیش از ۵۰ رده از استان‌های مختلف در قالب ۷ تیم ورزشی شرکت می‌کنند، مطرح کرد: از استان قم نیز ۷۲ ورزشکار در قالب رشته‌های ورزشی شنا، تیراندازی، آمادگی جسمانی، دارت، هفت سنگ، تکواندو و والیبال به رقابت خواهند پرداخت.

معاون هماهنگ کننده سپاه امام علی بن ابی‌طالب(ع) با بیان اینکه علاوه‌بر برنامه‌های ورزشی، برنامه‌های فرهنگی نیز مدنظر قرارداده‌ایم، عنوان کرد: یکی از دلایلی که قم به عنوان میزبان بانوانان انتخاب شد، وجود بارگاه ملکوتی حضرت معصومه(س) است.

وی با اشاره به اینکه این جشنواره یک رویداد ملی است که از استان‌های مختلف در آن حضور پیدا می‌کنند، خاطرنشان کرد: حضور در حرم مطهر حضرت معصومه(س)، مسجد مقدس جمکران، امامزادگان، قم‌گردی و… ازجمله اقدامات فرهنگی است که برای شرکت کنندگان برگزار خواهد شد.

سرهنگ جعفری با بیان اینکه افتتاحیه با حضور یکی از اعضای هیأت رئیسه سپاه روز چهارشنبه ۲۶ مهرماه آغاز می‌شود، تصریح کرد: برگزاری مسابقات در ۴ رشته در هفته نخست و ۳ رشته در هفته آینده است.

وی اضافه کرد: سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری، اداره‌کل ورزش و جوانان، معاون فرهنگی و اجتماعی استاندار قم در برگزاری این مسابقات همکاری لازم را داشتند.

مهدی داودی مسئول فرهنگ خانواده سپاه استان قم نیز در این جلسه اظهار کرد: باتوجه به اینکه این برنامه با محوریت دختران و همسران پاسدار سراسر کشور درحال برگزاری است و باتوجه به اینکه امروز کشور درگیر موضوعی به نام عفاف و حجاب است، شعار «زن ایرانی مظهر عفاف و پاکدامنی» برای این مسابقات انتخاب شد.

وی با اشاره به اینکه استان قم برای نخستین بار میزبان این مسابقات شده است، مطرح کرد: امیدواریم بتوانیم میزبانی شایسته‌ای از شرکت کنندگان در این مسابقه داشته باشیم.

مسئول فرهنگ خانواده سپاه استان قم با بیان اینکه در افتتاحیه این مسابقات تلاش کردیم به هنر قم بپردازیم، عنوان کرد: همچنین دفترچه‌هایی با موضوع قم‌شناسی شامل صنایع دستی و هنرهای قم برای شرکت کنندگان تهیه کرده‌ایم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شهرپردیسان به عنوان اولین پایگاه خبری رسمی پردیسان و با هدف اطلاع رسانی و پیگیری مشکلات این منطقه راه اندازی شده است. خواهشمندیم با عضویت در کانال ایتای شهرپردیسان ما را در پیگیری مشکلات این منطقه همراهی کنید.