05:40

1403/04/26

شهرک پرنیان قم ۴۰ هزار واحد مسکونی ظرفیت دارد

مدیرکل راه و شهرسازی قم گفت: شهرک پرنیان ظرفیت ۴۰ هزار واحد مسکونی دارد که در سه فاز ۱۷۰، ۳۶۰ و ۴۱۵ هکتاری اجرا و فاز اول آن به مساحت حدود ۱۷۰ هکتار طراحی و اجرا می‌شود.

به گزارش شهرپردیسان، حسین زنجیرانی فراهانی با اشاره به سهم شهرک پردیسان در ساخت مسکن قم گفت: شهرک پردیسان که پیش‌ازاین با طرح مسکن مهر موردتوجه قرار می‌گرفت در طرح نهضت ملی مسکن نیز سهم اصلی از طرح‌های مسکن استان قم را ایفا می‌کند؛ طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده در سایت‌های مختلف این شهرک در مجموع حدود ۳۰ هزار واحد مسکونی احداث می‌شود که به‌تنهایی نزدیک به ۵۰ درصد از سهمیه ابلاغی این استان را به خود اختصاص داده‌است.

مدیرکل راه و شهرسازی قم افزود: هم‌اینک بخش مهمی از طرح نهضت ملی مسکن در قالب احداث خانه در اراضی ۵۶۰، ۲۲، ۲۷ و ۱۷ هکتاری در شهرک پردیسان به‌صورت آپارتمانی در حال ساخت بوده و سایت‌های طرح نهضت ملی مسکن قم در مجموع از پیشرفت فیزیکی بیش از ۱۲ درصدی برخوردار هستند.

وی با اشاره به عملیات اجرایی سه سایت خانه‌های ویلایی در قم گفت: به‌ غیراز سایت‌های مسکن پردیسان، طرح نهضت ملی مسکن در سایر نقاط و اراضی در نظر گرفته شده در قم به‌صورت ویلایی و خانه‌های یک‌طبقه حیاط‌دار احداث می‌شود که بیشتر این سایت‌ها در نزدیکی روستاهای استان قم واقع شده و روند آماده‌سازی آنها از ابتدای سال‌جاری به‌صورت جدی‌تری آغاز شده‌است.

زنجیرانی افزود: در این بخش، شهرک پرنیان در فاصله ۲۱ کیلومتری شهرک پردیسان در محدوده روستای قلعه‌چم قرار دارد و به‌عنوان سایت جدید نهضت ملی مسکن قم ساخت خانه‌های ویلایی و واگذاری زمین در آن آغاز شده است؛ این سایت یکی از مهم‌ترین اراضی در نظر گرفته شده جهت اجرای طرح نهضت ملی مسکن در استان قم است.

وی با بیان این که در این سایت، ساخت خانه‌های یک‌طبقه حیاط‌دار ۳۰۰ مترمربعی در طرح نهضت ملی و ۲۰۰ مترمربعی برای طرح حمایت از خانواده و جوانی جمعیت پیش‌بینی‌ شده‌است، گفت: شهرک پرنیان ظرفیت ۴۰ هزار واحد مسکونی دارد که در سه‌فاز ۱۷۰، ۳۶۰ و ۴۱۵ هکتاری اجرایی خواهد شد که فاز اول آن به مساحت حدود ۱۷۰ هکتار طراحی و اجرا می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی قم به احداث ۴ هزار واحد ویلایی در سایت طایقان اشاره کرد و گفت: سایت طایقان در فاصله هفت‌کیلومتری شهرک پردیسان قم و نزدیکی روستای طایقان قرار گرفته  که یکی از سایت‌های مهم در طراحی واحدهای نهضت ملی مسکن استان قم است.

وی ادامه داد: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده قرار است در این سایت و در فاز نخست ۴ هزار واحد مسکونی احداث شود که هم اینک زیرسازی اراضی آن در حال انجام است و متراژ زمین هر واحد در سایت طایقان ۱۶۰ تا ۱۸۰ متر و زیربنای هر واحد نیز بین ۹۰ تا ۱۱۰ مترمربع در نظر گرفته شده‌است.

زنجیرانی اسلام‌آباد شهر قنوات را دیگر سایت مسکن ویلایی قم دانست و گفت: هنوز واگذاری زمین در این سایت آغاز نشده و پیش‌بینی می‌شود پس از تکمیل ظرفیت سایت پرنیان، متقاضیان جدید و باقی‌مانده این طرح به شهر قنوات منتقل شوند.

وی تصریح کرد: علاوه بر این سایت‌ها، طرح‌های نهضت ملی مسکن در سطح دو شهرستان جعفرآباد و کهک نیز باهدف حمایت از مردم بومی و پاسخگویی به دغدغه جوانان برنامه‌ریزی‌شده که اقداماتی در این زمینه در دستور کار مسئولان استانی است.

مدیرکل راه و شهرسازی قم خاطرنشان کرد: به گفته کارشناسان و ناظران در صورت اجرای به موقع و با سرعت این طرح در استان، ضمن جبران عقب ماندگی های یک دهه گذشته در بازار مسکن، شاهد بازگشت آرامش و تثبیت قیمت در این بازار در استان قم و بسترسازی بهتر جهت اجرای قانون جوانی جمعیت خواهیم بود.

مدیرکل راه و شهرسازی قم در ادامه اظهار داشت: در سایت‌های یک‌طبقه سازی مسکن در قم، تلاش می‌شود تا سفت‌کاری و اتمام نمای ساختمان‌ها در کمتر از یک سال تکمیل و تحویل متقاضیان شود تا افراد طی دو سال واحدهای خود را تکمیل کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شهرپردیسان به عنوان اولین پایگاه خبری رسمی پردیسان و با هدف اطلاع رسانی و پیگیری مشکلات این منطقه راه اندازی شده است. خواهشمندیم با عضویت در کانال ایتای شهرپردیسان ما را در پیگیری مشکلات این منطقه همراهی کنید.