18:21

1403/04/04

شکیل هزار و 500 پرونده تخلف واحدهای صنفی در قم تا پایان آذرماه امسال/ فعالیت 44 هزار واحد صنفی در استان قم

44 هزار واحد صنفی در استان فعالیت می‌کنند و روند رسیدگی به پرونده‌های تخلف در قم از میانگین کشوری بالاتر است.

به گزارش پایگاه خبری شهرپردیسان، تقی حسام مدیرکل تعزیرات حکومتی استان قم ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه که در سالن جلسات اداره کل تعزیرات حکومتی استان برگزار شد، اظهار داشت: نظارت بر واحدهای صنفی استان از ابتدا وجود داشته و مورد تاکید است.

وی با اشاره به طرح تشدید نظارت بر بازار در استان قم، افزود: واحدهای صنفی متخلف بدون هیچ‌ چشم‌داشتی پلمب، تا 10 برابر وضعیت معمول جریمه و بنر تخلف بر سردرب واحدهای آن‌ها نصب می‌شود.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان قم تصریح کرد: 44 هزار واحد صنفی در استان فعالیت می‌کنند و روند رسیدگی به پرونده‌های تخلف در قم از میانگین کشوری بالاتر است.

وی عنوان کرد: اگر کسی قصد حراج فوق العاده دارد باید اتحادیه برود و پس از کسب مجوز بابت علت حراج که تغییر شغل و یا تغییر فصل است فعالیت کرده و براساس قوانین مجوز خود را ارائه دهد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان قم خاطرنشان کرد: از ابتدای امسال تا پایان آذرماه 11 هزار و 500 پرونده تخلف واحدهای صنفی دراین استان تشکیل شده است که پنج‌ هزار پرونده مربوط به سه ماه اخیر است که نشان از رشد بیش از 60 درصدی در نظارت بر بازار دارد.
حسام ادامه داد: آذرماه سال جاری افزون بر190 میلیارد ریال جریمه از متخلفان در استان قم وصول شده‌ است.

وی تصریح کرد: براساس مصوبات ستاد تنظیم بازار استان نظارت در راستای مقابله با تورم مورد توجه است، بیش از 95 درصد از پرونده‌های مربوط به قاچاق کالا و ارز در تعزیرات حکومتی این استان تعیین تکلیف و فقط پنج درصد به محاکم دیگر قضایی ارجاع داده می‌شود.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان قم تصریح کرد: از ابتدای امسال با 15 حراجی غیرقانونی که در این استان اقدام به فروش محصولات بدون ارائه فاکتور کرده بودند، برخورد شده‌ است.

حسام در پایان سخنان خود بیان کرد: برخوردی که در نظر داریم مربوط به همه کسبه ها نیست بلکه برخورد با کسبه متخلف است و ما در این قسمت می توانیم جریمه را تا 10 برابر نیز افزایش دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شهرپردیسان به عنوان اولین پایگاه خبری رسمی پردیسان و با هدف اطلاع رسانی و پیگیری مشکلات این منطقه راه اندازی شده است. خواهشمندیم با عضویت در کانال ایتای شهرپردیسان ما را در پیگیری مشکلات این منطقه همراهی کنید.