17:22

1403/04/04

طرح «کنترل کانون‌های گردوغبار ‌قم» روی‌ میز سازمان برنامه و بودجه ‌

به گزارش شهرپردیسان، جلسه پیگیری اعتبارات مصوبات سفر رئیس جمهور به استان قم و تامین اعتباری طرح ها و مسائل اولویت‌دار استان قم ‌با حضور سیدمحمدتقی شاهچراغی و جمعی از معاونین و مدیران‌ استانداری قم و داوود منظور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور و برخی از مدیران ارشد این سازمان برگزار شد. 

در این جلسه مسائلی همچون پیگیری اعتبارات باقی مانده از مصوبات سفر نخست رئیس جمهور به استان قم و همچنین طرح ها اولویت دار استان در بخش های زیرساخت توسعه شهری، آموزش و پرورش، بهداشت و درمان و مسکن مطرح و مورد بررسی قرار گرفت.

تامین اعتبار پروژه های توسعه و اصلاح شبکه فاضلاب شهر قم، نیازمندی های حوزه بهداشت و درمان و آموزش و پرورش و همچنین اعتبارات مورد نیاز برای اجرای طرح نهضت ملی ساخت مسکن در استان قم و پروژه های محورهای مواصلاتی استان از دیگر موارد مطرح شده در این جلسه بود.

همچنین باتوجه به مسئله مهم افزایش ریزگردها و گرد و غبار در استان قم طرح جامع استان قم برای «کنترل کانون‌های گردوغبار استان قم» به معاون رییس جمهور ارائه شد و مقرر گردید در جلسه ای با حضور کارشناسان سازمان منابع طبیعی و سازمان برنامه و بودجه این طرح مورد بررسی قرار گیرد.

 در طرح اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری در راستای بیابان‌زدایی و کنترل کانون های گرد و غبار استان قم اقداماتی پیش بینی شده است که پس از بررسی و تامین اعتبار توسط سازمان برنامه و بودجه کشور عملیاتی خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شهرپردیسان به عنوان اولین پایگاه خبری رسمی پردیسان و با هدف اطلاع رسانی و پیگیری مشکلات این منطقه راه اندازی شده است. خواهشمندیم با عضویت در کانال ایتای شهرپردیسان ما را در پیگیری مشکلات این منطقه همراهی کنید.