07:03

1403/05/01

‌‌طرح ۸۰ هکتاری پردیسان قم قیمت مسکن را متعادل می‌کند‌

به گزارش شهرپردیسان، محسن بهشتی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم، با اشاره به اینکه وزارت راه و شهرسازی ظرفیت 80 هکتاری در قالب اراضی 48 و 32 هکتاری را در اختیار استان قرار داده که بتوانیم با اجماع دستگاه‌های استان به تولید مسکن بپردازیم،‌ اظهار داشت: در شرایطی که قیمت مسکن در یک و نیم سال گذشته در پردیسان، دو ونیم تا سه برابر شده است، مسکن‌های تولیدی در این اراضی نقش مهمی در تعدیل بازار مسکن دارد.

 

وی گفت: کار طراحی و تفکیک انجام و آماده‌سازی شروع‌شده که باید چندین اقدام در این زمینه انجام شود که آماده‌سازی و تسطیح چند ماه طول می‌کشد، اما به موازات آن، باید طراحی شبکه زیرساخت‌ها را انجام دهیم و از تجاربی که دستگاه‌های اجرایی در حوزه مسکن مهر داشته استفاده کنیم.

 

معاون امور عمرانی استانداری قم با بیان اینکه در مسکن‌ها مهر واحدهایی وجود داشته که کامل شده اما مشکل برق دارد، یادآور شد: این تجربیات به ما می‌گوید باید به‌موازات، کارها را انجام دهیم تا روزی که واحد کامل می‌شود، معطل زیرساخت نباشیم.

 

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه در پروژه 48 هکتاری زمین سهم دولت و پروانه سهم شهرداری است، باید بتوانیم در کوتاه‌ترین زمان ممکن از ظرفیت بخش خصوصی استفاده کنیم تا سرمایه‌گذار هرچه سریع‌تر وارد طرح‌شده و پروژه‌ای را که موردتفاهم با راه و شهرسازی قرارگرفته بسازد.

 

بیشتر بخوانید

زیرساخت اراضی 48 هکتاری پردیسان قم تا 5 ماه دیگر انجام می‌شود

 

اراضی 48 هکتاری پردیسان قم تنها به سرمایه‌گذاران واگذار می‌شود

 

اراضی 48 هکتاری پردیسان برای بازآفرینی بافت فرسوده قم آماده‌سازی می‌شود

 

بهشتی با تصریح بر اینکه این امتیازات این طرح، به‌کار سرعت می‌دهد و سرمایه‌گذار تمام منابع مالی را در ساخت‌وساز می‌آورد،‌ افزود: سهم شهرداری و راه و شهرسازی از محل فروش واحدها پرداخت می‌شود که برای توسعه، عمران و بازآفرینی هسته مرکزی شهر و بافت میانی شهر به‌ویژه در اطراف حرم مطهر هزینه شود.

 

وی ادامه داد: از این خلق ثروتی که در اراضی دولت ایجاد می‌کنیم، تسریع در ساماندهی پروژه‌های اطراف حرم مطهر را دنبال خواهیم کرد و  امثال بازارچه شیخان در میدان آستانه را که منظره و موقعیت نامناسبی برای شهر و حرم حضرت معصومه (س) و قبرستان تاریخی شیخان دارد، از میان برداشته خواهد شد.

 

معاون امور عمرانی استانداری قم با تأکید بر اینکه سهم سرمایه‌گذار در اختیار خودش است که در بازار فروخته شود، گفت: وقتی عرضه مسکن زیاد شود، تعدیل‌کننده قیمت است و حباب قیمت مسکن از بین می‌رود و ما با اجرای این طرح، چند هدف را پیش می‌بریم.

 

وی با اشاره به اینکه مسکن مهر 20 هزار واحد در 570 هکتار بود و اینجا تنها 80 هکتار است، تصریح کرد: باید این طرح‌ها ظرف دو تا دو و نیم سال، باکیفیت بیشتر و با تأمین زیرساخت‌های بهتر انجام شود که تأمین انشعابات به عهده سرمایه‌گذار است.

 

بهشتی تأکید کرد: نمی‌خواهیم با خام فروشی کاری کنیم که زمین در بورس‌بازی برود، تولید مسکن کمک می‌کند تا مسکن دست مصرف‌کننده واقعی برسد و نقش کنترلی خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شهرپردیسان به عنوان اولین پایگاه خبری رسمی پردیسان و با هدف اطلاع رسانی و پیگیری مشکلات این منطقه راه اندازی شده است. خواهشمندیم با عضویت در کانال ایتای شهرپردیسان ما را در پیگیری مشکلات این منطقه همراهی کنید.