00:13

1402/12/13

لزوم مطالبه بودجه سرانه‌های منطقه پردیسان از دولت/تناسبی بین درآمدها و هزینه‌ها وجود ندارد

عضو شورای اسلامی شهر قم گفت: باید از راه و شهرسازی و دولت بودجه سرانه‌های منطقه پردیسان را مطالبه کرد تا منطقه به آبادانی و رونق بیشتری برسد.

به گزارش شهرپردیسان به نقل از قم پرس، مجید اخوان در جلسه کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورای اسلامی شهر قم که در منطقه هشت شهرداری برگزار شد، با بیان اینکه پردیسان مشکلات زیادی دارد اظهار کرد: این منطقه را بدون تأمین زیرساخت‌ها و سرانه‌ها اجباراً به شهرداری تحویل دادند و برخی تعهدات و وظایفی که مسکن و شهرسازی در این منطقه داشت نیز عملیاتی نشد.

وی با اشاره به اینکه در این منطقه هیچ تناسبی بین درآمدهای محدود با هزینه‌های نگهداری و تأمین زیرساخت‌ها وجود ندارد، ابراز کرد: موضوع واگذاری ۲۵ درصد از اراضی تجاری منطقه به شهرداری نیز سال‌هاست مسکوت مانده و همچنان به دنبال تحویل این زمین‌ها به شهرداری هستیم تا بتوانیم بخشی از هزینه‌های منطقه را تأمین کنیم.

عضو شورای اسلامی شهر قم با بیان اینکه در طرح مسکن ملی نیز بیش از ۳۵ هزار خانوار ساکن خواهند شد که باید برای آن تدابیر لازم دیده شود، گفت: به جز فضای سبز که نقطه قوت منطقه بوده سایر سرانه‌ها و زیرساخت‌ها دچار خلأ و مشکل است و اگر بلوار آیت‌الله بروجردی به همت شهرداری احداث نمی‌شد امروز وضعیت بحرانی را شاهد بودیم.

 

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شهرپردیسان به عنوان اولین پایگاه خبری رسمی پردیسان و با هدف اطلاع رسانی و پیگیری مشکلات این منطقه راه اندازی شده است. خواهشمندیم با عضویت در کانال ایتای شهرپردیسان ما را در پیگیری مشکلات این منطقه همراهی کنید.