04:10

1403/04/26

مرگ مشکوک یک دانشجوی دختر در دانشگاه قم

شهرپردیسان/ مرگ مشکوک یک دختر در دانشگاه قم و عدم ارائه توضیح مناسب درباره آن، سبب گمانه‌زنی‌هایی بین مردم و دانشجویان شده است.

به گزارش شهرپردیسان، ماجرا از آنجا شروع شد که مرکز فوریت‌های پزشکی قم گزارشی مبنی بر سقوط یک فرد از طبقه چهارم ساختمانی در حال ساخت در دانشگاه قم دریافت کرد.

تیم پزشکی به فوریت در محل حاضر بود و مشخص شد که مصدوم، یک دانشجوی دختر است که از طبقه چهارم بر اثر علت نامشخص کرده و جان خود را در دم از دست داده است.

این دانشجوی دختر در مقطع کارشناسی علوم تربیتی دانشگاه قم و در ترم آخر به تحصیل اشتغال داشته و به سبب سکونت در قم، خوابگاهی نیز نبوده است.

اطلاعات تکمیلی آشکار کرده که این دانشجو از طبقه چهارم ساختمان در حال احداث و در خارج از ساعت کاری دانشگاه(۱۷ عصر) دچار این حادثه شده است.

پس ازین حادثه بود که گمانه‌زنی‌هایی درباره علت سقوط در بین دانشجویان و مردم مطرح شد، از جمله اینکه علت سقوط این دانشجو، خودکشی بوده است و وی به سبب باز بودن در پشت بام، موفق شده خود را به پشت بام برساند.

تسلیت رییس دانشگاه قم

رییس دانشگاه قم در این حادثه به سرعت اقدام به تسلیت گفتن کرده و از خانواده مرحومه دلجویی کرد. 

در این پیام تسلیت که به صورت عمومی منتشر شده، آمده است، که “دانشگاه قم در سوگ دانشجویی فرهیخته” است. 

آیت الله عسگر دیرباز در این پیام افزوده است: ” درگذشت جانسوز و تاسف برانگیز دانشجوی عزیز سرکار خانم ….. دانشجوی مقطع کارشناسی علوم تربیتی، موجب تالم و تاثر گردید.”

دیرباز تصریح کرده “اینجانب این مصیبت جانکاه را به خانواده محترم ایشان و همه دانشگاهیان دانشگاه، به ویژه اساتید و دوستان این دانشجوی گرامی تسلیت عرض نموده و از خداوند رحمان برای آن مرحومه، رحمت و مغفرت و برای بازماندگان صبر و سلامت مسالت می نمایم.”

در پیام رییس دانشگاه اشاره‌ای به علت فوت این دانشجو نشده است.

فراهانی، سخنگوی اورژانس۱۱۵ قم در این باره گفت: یک پایگاه اورژانس۱۱۵ قم در دانشگاه قم مستقر است که همین مسئله موجب شده دیگر دانشجویان به این پایگاه مراجعه کنند و حتی تماسی با اورژانس نداشته باشند تا شرح حادثه دهند.

در زمان وقوع حادثه و اعلام این دانشجویان مبنی بر چنین اتفاقی برای یک دانشجوی دختر، پرسنل اورژانس در پایگاه حضور داشتند و سریعاً خود را به محل حادثه رساندند.

شدت آسیب به دانشجوی دختر بسیار بالا بوده، اما او در صحنه فوت نکرده بود و با عملیات احیاء و CPR به بیمارستان امام رضا انتقال یافت، اما پس از آن و در بیمارستان از دنیا رفته است.

اینکه گفته می‌شود رفت و آمد اورژانس به محل حادثه طولانی بوده درست نیست، چراکه ما در خودِ دانشگاه قم پایگاه اختصاصی اورژانس داریم./

واکنش دانشگاه قم به مرگ یک دانشجوی دختر: هنوز علت حادثه مشخص نیست

در پی فوت یک دانشجوی دانشگاه قم در روز چهارشنبه ۶ تیرماه، امروز در فضای مجازی و رسانه‌ای گمانه‌زنی‌هایی در خصوص علت و نحوه فوت این دانشجو مطرح شد که روابط عمومی دانشگاه قم اطلاعیه‌ای را به شرح زیر صادر کرد:

«با عنایت به انتشار برخی گمانه‌ها پیرامون فوت یکی از دانشجویان دانشگاه قم بر اساس برخی شایعات غیر مستند و اطلاعات نادرست به اطلاع می‌رساند موارد مطرح شده در این اخبار به هیچ عنوان قابل تایید نیست.

بلافاصله پس از گزارش این حادثه عوامل اورژانس پایگاه مستقر در دانشگاه با حضور در صحنه، عملیات احیا را آغاز نموده و دانشجوی مذکور را به بیمارستان منتقل نمودند که متاسفانه ساعاتی بعد در بیمارستان به علت مرگ مغزی فوت نمود.

همچنین از لحظات اولیه گزارش این حادثه نیروهای امنیتی، قضایی و اطلاعاتی با حضور در سر صحنه پیگیر موضوع بودند و برای بررسی علت حادثه این پیگیری‌ها همچنان ادامه دارد؛ نتایج بررسی‌ها از طریق مراجع ذی‌صلاح اعلام خواهد شد.

به طور طبیعی  اخلاق رسانه‌ای ایجاب می‌کند اینگونه اخبار بر اساس اعلام مراجع معتبر منتشر شود و لازم است رسانه‌ها از انتشار مطالبی که موجب آزردگی شدید خانواده مصیبت زده این دختر دانشجو شود، خودداری کنند‌.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شهرپردیسان به عنوان اولین پایگاه خبری رسمی پردیسان و با هدف اطلاع رسانی و پیگیری مشکلات این منطقه راه اندازی شده است. خواهشمندیم با عضویت در کانال ایتای شهرپردیسان ما را در پیگیری مشکلات این منطقه همراهی کنید.