20:13

1403/03/02

مسکن مهر پردیسان به 17 مدرسه، 2 کلانتری، 9 مسجد و 3 مرکز درمانی نیاز دارد

دبیر شورای تأمین مسکن قم  از اجرای پروژه ها و  طرح های روبنایی مسکن مهر قم در منطقه پردیسان گفت و افزود: 17 مدرسه، 2 کلانتری، 9 مسجد و 3 مرکز درمانی مورد نیاز این منطقه بوده که تا کنون 17 مدرسه، یک کلانتری، 7 مسجد و یک مرکز درمانی به بهره برداری رسیده است.

 

به گزارش شهرپردیسان، حسن صبوری در اولین جلسه شورای تأمین مسکن استان قم در سال جاری که با حضور معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی در سالن جلسات استانداری برگزار شد، ضمن ارائه گزارشی از آخرین وضعیت مسکن مهر استان، اظهار داشت: تعداد 43 هزار و 504 تعهد استان قم در خصوص احداث مساکن مهر بوده است که 284 واحد باقی مانده آن تا شهریور ماه به اتمام می رسد و امیدواریم شاهد برگزاری جشن اختتام مسکن مهر استان باشیم.

وی با بیان این که 41 هزار و 296 واحد تعهد مسکن مهر قم در شهرهای بالای 25 هزار تن جمعیت بود، توضیح داد: در مجموع 884  واحد باقی مانده طرح مسکن مهر استان حدود 600 واحد آن با وجود تکمیل شدن، به دلیل مشکل قضایی جزو آمار طرح های تکمیل شده قرار نمی گیرد.

دبیر شورای تامین استان قم ابراز کرد: دو هزار و 208 واحد مسکونی تعهد قم در شهرهای زیر 25 هزار جمعیت بود که به غیر از شهر سلفچگان که 200 واحد آن فاقد متقاضی است، ظرفیت مسکن مهر در سایر شهرهای تابعه استان کامل شده است.

صبوری گفت: بیش از 8 هزار واحد مسکن مهر به صورت خود مالکین در شهر قم تعریف شد که تا کنون 5 هزار و 217 واحد در قالب 65 تعاونی به بهره برداری رسیده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم اعلام کرد: 20 هزار و 459 واحد مسکن مهر به صورت اجاره نامه 99 ساله و پنج ساله در قالب 187 تعاونی و نیز 3 هزار و 954 واحد در قالب تسهیلات بافت فرسوده در قم احداث شده است.

وی از اجرای پروژه ها و  طرح های روبنایی مسکن مهر قم در منطقه پردیسان گفت و افزود: 17 مدرسه، 2 کلانتری، 9 مسجد و 3 مرکز درمانی مورد نیاز این منطقه بوده که تا کنون 17 مدرسه، یک کلانتری، 7 مسجد و یک مرکز درمانی به بهره برداری رسیده است.

مدیرکل راه وشهرسازی قم با بیان اینکه 35 هزار و 525 فقره دفترچه اقساط در استان صادر شده است اظهار داشت: برای 18 هزار واحد مسکن مهر استان، اسناد مالکیت صادر شده است

دبیر شورای تأمین مسکن استان قم با اشاره به مهمترین چالش های مسکن مهر استان گفت: مشکل ساز و کار تعاونی ها، عدم نصب آسانسور، عدم اخذ پایان کار و عدم نسب تجهیزات اطفاء حریق از جمله مشکلاتی است که همچنان این واحدهای مسکونی با آن مواجه هستند.

صبوری، شبکه فاضلاب را بزرگترین مشکل پردیسان دانست و گفت: با وجود اشکالاتی که به جانمایی مسکن مهر قم وارد است ولی می توان در مجموع جانمایی مسکن مهر قم در منطقه پردیسان را مناسب دانست، چراکه زیرساخت های لازم در این منطقه فراهم بود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم در پایان با بیان این که چهار قطعه زمین برای ایجاد طرح های مسکن در استان شناسایی شده است گفت: 37 هکتار مقابل دانشگاه آزاد، 80 هکتار در شهرک قدس و 2 قطعه زمین 48 هکتاری و 32 هکتاری در منطقه پردیسان برای احداث مسکن جدید در قم شناسایی شده و آماده سازی آن در دستور کار است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شهرپردیسان به عنوان اولین پایگاه خبری رسمی پردیسان و با هدف اطلاع رسانی و پیگیری مشکلات این منطقه راه اندازی شده است. خواهشمندیم با عضویت در کانال ایتای شهرپردیسان ما را در پیگیری مشکلات این منطقه همراهی کنید.