02:56

1403/03/29

معاون استاندار قم: قم جزو آخرین استان‌های کشور در زمینه افزایش قیمت‌ها است

به گزارش شهرپردیسان به نقل از خبرنگاری مهر، مهرداد غضنفری در شورای اداری استان قم که ظهر یکشنبه در تالار معصومیه برگزار شد، با اشاره به وضعیت شاخص‌های اقتصادی استان قم، افزود: استان قم در بعضی شاخص‌های اقتصادی جایگاه مهمی در کشور دارد؛ در شاخص‌های مرکز آمار ایران قم به دلیل تأمین مایحتاج عمومی به موقع و نظارت بر همه دستگاه‌های مرتبط در جایگاه مطلوبی در کشور قرار دارد.
 
وی بیان کرد: در زمینه تورم نقطه به نقطه دومین استان مطلوب کشور هستیم و در زمینه افزایش سالانه قیمت جزو آخرین استان‌های کشور خواهیم بود که این امر با همراهی مسئولان اجرایی و پیگیری‌های شبانه روزی حاصل شده است.
 
معاون استاندار قم در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نامگذاری امسال به نام رونق تولید از سوی مقام معظم رهبری، گفت: باید مسئولان و مدیران اجرایی کمر همت بسته و برای تحقق این شعار همکاری کنند و تعطیلی یک واحد تولیدی هم نباید در این استان اتفاق افتد.
 
به گفته وی، باید تا پایان سال ۹۸ همه واحدهای تولیدی حمایت و واحدهایی که به دلیل مشکلاتی با تعطیلی روبرو بوده احیا و به مدار تولید برگردند؛ هم‌چنین باید امسال مانند سال گذشته برای کاهش نرخ بیکاری و تثبیت اشتغال تلاش کنیم.
 
آمادگی ۱۰۰ موکب از استان قم برای ارائه خدمات در اربعین امسال
 
معاون امور زائرین استانداری قم هم در این جلسه با اشاره به آمادگی استان قم برای شرکت در همایش بزرگ اربعین، گفت: سال گذشته استان قم ۶۵ موکب داشت که امسال به ۱۰۰ موکب در اربعین افزایش یافته است و تاکنون ۴۳ موکب هم مجوز فعالیت در اربعین در ۹ نقطه از قم، نجف، مسیر بین نجف و کربلا و هم‌چنین مهران و کوت و کاظمین اعلام آمادگی کردند.
 
یونس عالی پور افزود: دستگاه‌های اجرایی موکب‌دار در اربعین باید هرچه سریع‌تر نسبت به آماده‌سازی موکب‌های خود اقدام کنند و استان قم در مسیر رفت و برگشت زائران داخلی و خارجی میزبان زائران حسینی است که در این زمینه رؤسای کمیته‌ها و بازرسان هم مشخص شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شهرپردیسان به عنوان اولین پایگاه خبری رسمی پردیسان و با هدف اطلاع رسانی و پیگیری مشکلات این منطقه راه اندازی شده است. خواهشمندیم با عضویت در کانال ایتای شهرپردیسان ما را در پیگیری مشکلات این منطقه همراهی کنید.