18:32

1403/04/05

کاشت نزدیک به ۲۷ هزار اصله درخت در پردیسان

مدیر منطقه هشت شهرداری قم از کاشت نزدیک به ۲۷ هزار اصله درخت در سال گذشته در پردیسان خبر داد.

به گزارش شهرپردیسان، علیرضا مظفری با بیان اینکه در سال ۱۴۰۲ بیش از ۱۰۰ میلیارد ریال هزینه کاشت فضای سبز اعم درخت، گل فصلی و درختچه در منطقه انجام شده است اظهار کرد: هزینه فضای سبز در پردیسان نسبت به سال ۱۴۰۱ پنجاه درصد و از نظر سطح زیرکشت ۳۵ درصد رشد داشته است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه در این سال بیش از ۳۰۰ هزار گل فصلی و همچنین ۵۲ هزار درختچه نیز در سطح معابر پردیسان کاشت شده است افزود: درختانی نظیر پده، نارون، زیتون، انار و توت و گل‌هایی مانند اطلسی، همیشه بهار و گازانیا در سطح معابر کاشت شده است.

مدیر منطقه هشت شهرداری قم با اشاره به میزان سرانه فضای سبز در این منطقه خاطر نشان کرد: میزان بالای فضای سبز کیفت زندگی را در منطقه برای شهروندان افزایش داده و حس طراوت و شادابی را به شهر بخشیده است.

مظفری ادامه داد: لازم به ذکر است هزینه فوق تنها مبلغ کاشت در سال گذشته بوده و هزینه نگهداری فضای سبز نیز بسیار زیاد بوده و کاهش این هزینه، نیازمند همکاری شهروندان است که این همکاری شامل پرداخت به موقع عوارض و همچنین تلاش برای آسیب نزدن و نگهداری از فضای سبز شهری است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شهرپردیسان به عنوان اولین پایگاه خبری رسمی پردیسان و با هدف اطلاع رسانی و پیگیری مشکلات این منطقه راه اندازی شده است. خواهشمندیم با عضویت در کانال ایتای شهرپردیسان ما را در پیگیری مشکلات این منطقه همراهی کنید.