10:57

1403/04/31

کاشت ۱۴ هزار اصله نهال در پردیسان قم/بودجه 270 میلیارد ریالی خدمات شهری منطقه 8

مدیر منطقه هشت شهرداری قم گفت: در طول هشت ماه ابتدایی سال جاری در منطقه هشت قم، ۱۴ هزار اصله نهال کاشته شده است.

به گزارش شهرپردیسان، علیرضا مظفری در گفت‌وگو با خبرنگار شهرنیوز، با اشاره به وجود ۲۸ بوستان در سطح منطقه هشت شهری، اظهار کرد: سرانه فضای سبز در منطقه هشت به ازای هر نفر ۲۵ مترمربع از وضعیت مطلوبی برخوردار است.

وی با بیان اینکه بوستان غدیر با مساحت ۳۳۸ هکتار از بزرگ‌ترین بوستان منطقه هشت محسوب می‌شود افزود: این بوستان دارای ۱۶۳ آلاچیق ،۲۶ زمین‌بازی کودکان و ۲۶۵ ست ورزشی است.

 مدیر منطقه هشت شهرداری قم خاطرنشان کرد: ۳۰ میلیارد تومان به‌منظور حفظ و نگهداری از فضای سبز در سال جاری پیش‌بینی‌شده است.

وی با توجه بر اقدامات انجام شده در حوزه فضای سبز توسط نیروهای شهرداری، تصریح کرد: در راستای حفظ ۲۸ بوستان در شهرک پردیسان اقداماتی همچون پاک‌سازی و شست‌وشو درختان از گردوغبار و دود، آفت‌زدایی درختچه‌ها به مساحت ۲۱ هزار و ۴۱۲ مترمربع از فضای سبز و سم‌پاشی ۲۳ هزار ۵۸۲ اصله درخت انجام‌شده است.

 مظفری اضافه کرد: در هشت ماه سال جاری، ۱۴ هزار نهال، ۱۶ هزار و ۵۸۰ درختچه گلدانی و ۱۴۶ هزار و ۶۰۰ مورد گل فصلی در سطح منطقه کاشته شده است.

 مدیر منطقه هشت شهرداری قم در پایان با اشاره به پیش‌بینی ۲۷ میلیارد تومان هزینه جاری در حوزه خدمات شهری از شهروندان درخواست کرد تا با رعایت تفکیک پسماند در مبدأ در کاهش هزینه‌های جاری مؤثر باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شهرپردیسان به عنوان اولین پایگاه خبری رسمی پردیسان و با هدف اطلاع رسانی و پیگیری مشکلات این منطقه راه اندازی شده است. خواهشمندیم با عضویت در کانال ایتای شهرپردیسان ما را در پیگیری مشکلات این منطقه همراهی کنید.