21:44

1403/04/25

کسب ۲۸ مدال دانشجویان قم در المپیاد ورزشی دانشگاه‌های کشور

به گزارش شهرپردیسان به نقل از ایرنا، حمیدرضا جلیلی بابیان اینکه بیش از یک هزار و ۹۰۰ ورزشکار از سراسر کشور در این رقابت‌ها شرکت کردند افزود: پنجمین دوره این رقابت‌ها با حضور ۶۲۰ دانشجوی دختر و یک هزار و ۳۰۰ دانشجوی پسر به میزبانی  شهرکرد از ششم تا ۱۸ مردادماه سال جاری برگزار شد.

وی ادامه داد: در این رقابت‌ها ۸۶ ورزشکار از قم در دو بخش پسران و دختران به این رقابت‌ها اعزام شد که این تیم شامل ۵۸ دانشجوی پسر و ۲۸ دانشجوی دختر بود.

جلیلی اظهار داشت: رقابت‌های ورزشی این المپیاد در بخش پسران در ۱۰ رشته و در بخش دختران در ۷ رشته ورزشی ترتیب یافت که ۷۸ مدال طلا، ۷۹ نقره و ۱۱۹ برنز به برترین‌ها در رشته‌های مختلف اهدا شد.

وی بابیان اینکه این المپیاد در دو بخش بازی‌های بومی محلی و رشته‌های ورزشی برگزار شد گفت: دانشجویان دختر قم در بخش بازی‌های بومی محلی در میان ۳۱ استان شرکت‌کننده از سراسر کشور موفق به‌عنوان قهرمانی و در رشته‌های ورزشی با کسب ۱۳ مدال در جایگاه چهارم این رقابت‌ها ایستادند.

وی با اشاره به فعالیت حدود چهار مرکز علمی کاربردی در قم گفت: عملکرد تیم اعزامی به این رقابت‌ها بسیار عالی و قابل‌تحسین است چراکه قم در حالی موفق به کسب ابن عناوین شده که برخی استان‌ها دارای ده‌ها مرکز علمی کاربردی هستند.

جلیلی با اشاره به عناوین کسب‌شده دانشجویان پسر قم گفت: در رشته تکواندو، کسب مقام قهرمانی وزن هفت مسابقات کیوروگی، کسب مقام سوم وزن یک مسابقات کیوروگی و کسب مقام نایب‌قهرمانی مسابقات پومسه و در رشته دوومیدانی نیز ‌ کسب مقام قهرمانی پرش ارتفاع، کسب مقام سوم پرش۳گام، کسب مقام سوم پرش طول و کسب مقام نایب‌قهرمانی تیم دوی امدادی۴ در۱۰۰متر ازجمله عناوین کسب‌شده توسط دانشجویان قم است.

وی ادامه داد: در رشته کاراته،‌ کسب مقام اول کاتا انفرادی، کسب مقام دوم کومیته وزن ۶۷-  ، کسب مقام سوم کومیته وزن ۷۵- و همچنین کسب مقام سوم کومیته وزن ۸۴+ و در رشته کشتی نیز کسب مقام قهرمانی کشتی فرنگی وزن۷۲کیلوگرم و کسب مقام نایب‌قهرمانی  وزن ۶۰ کیلوگرم از دیگر عناوین کسب‌شده ورزشکاران این استان است.

جلیلی افزود: در رشته تیراندازی کسب مقام قهرمانی تیراندازی با تفنگ بادی و همچنین کسب مقام سوم تیم شطرنج ماده استاندارد ازجمله مدال‌ها و عناوین کسب‌شده توسط تیم اعزامی قم به این رقابت‌ها است.

دانشجویان دختر در رشته‌های  تکواندو، شنا، دوومیدانی، شطرنج، بدمینتون، کاراته، جودو، تیراندازی و تنیس روی میز از ششم تا ۱۱ مرداد و دانشجویان پسر نیز در ۱۰ رشته ورزشی از ۱۴ تا ۱۸ مردادماه به میزبانی شهرکرد به رقابت پرداختند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شهرپردیسان به عنوان اولین پایگاه خبری رسمی پردیسان و با هدف اطلاع رسانی و پیگیری مشکلات این منطقه راه اندازی شده است. خواهشمندیم با عضویت در کانال ایتای شهرپردیسان ما را در پیگیری مشکلات این منطقه همراهی کنید.