22:32

1402/12/12

۲۸۱ هزار قمی در سلامت خود اظهاری سلامت ثبت‌نام کردند

به گزارش شهرپردیسان، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: در حال حاضر ۲۸۱ هزار نفر از مردم قم در سامانه خود اظهاری سلامت به نشانه salamat.gov.ir برای ارزیابی از وضعیت جسمی خود و شناسایی افراد مشکوک به کرونا ثبت‌نام کردند.

سیامک محبی ادامه داد: ازاین‌بین ۳۳ هزار تن از ثبت‌نام کننده‌ها در سامانه سلامت نیازمند پیگیری بودند که توسط کارشناسان مرکز بهداشت و علوم پزشکی قم اقدامات لازم درباره آن‌ها انجام‌گرفته است.

وی با اشاره به آمار بیماران با شرایط رسیدگی فوری در سامانه سلامت، افزود: از میان ۳۳ هزار فرد مشکوک،  ۷ هزار و ۵۰۰ نفر از این تعداد نیازمند پیگیری فوری بودند.

محبی اضافه کرد: مراقبان سلامت تاکنون وضعیت ۱۲۴ هزار و ۷۳۵ تن را به‌صورت تلفنی موردبررسی و ارزیابی قرار داده‌اند.

 وی یادآور شد: همچنین طی روز گذشته مراقبان سلامت دانشگاه علوم پزشکی وضعیت سلامت ۵۱ هزار و ۵۱۷ تن را پیگیری کردند.

تا ساعت ۲۰ روز دوم فروردین‌ماه ۵۹۶ تن در بیمارستان‌های قم به دلیل مشکلات حاد تنفسی و ابتلا به ویروس کرونا بستری هستند.

کیانوش جهانپور رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت روز شنبه اعلام کرد: تاکنون ۲۰ هزار و ۶۱۰ تن در کشور به ویروس کرونا مبتلا شده، هزار و ۵۵۶ تن به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده و ۷ هزار و ۶۳۵ تن نیز بهبودیافته‌اند.

شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در مورد ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های ۳۶۶۲۰۰۲۳، ۳۶۶۲۰۹۹۹، ۳۶۷۰۶۰۳۰ و ۳۶۷۰۴۳۶۸ (با پیش‌شماره ۰۲۵) تماس بگیرند و یا برای کسب آخرین اخبار از دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شهرپردیسان به عنوان اولین پایگاه خبری رسمی پردیسان و با هدف اطلاع رسانی و پیگیری مشکلات این منطقه راه اندازی شده است. خواهشمندیم با عضویت در کانال ایتای شهرپردیسان ما را در پیگیری مشکلات این منطقه همراهی کنید.