20:24

1403/03/02

111 میلیارد تومان بودجه سال ۱۴۰۱ منطقه ۸ قم/همکاری مناسب شهرداری قم در صدور پروانه‌های طرح نهضت ملی مسکن

مدیر منطقه هشت شهرداری قم بودجه این منطقه در سال 1401 را بیش از 111 میلیارد تومان دانست که 45 میلیارد تومان به حوزه عمرانی اختصاص داده‌شده است.

 

به گزارش شهرپردیسان به نقل از شهرداری منطقه هشت قم، محمدحسین علی‌اکبری در دیدار مردمی و چهره به چهره مسئولان استانی و شهری به مناسبت هفته دولت در مسجد امام حسن عسکری(ع) شهرک پردیسان، به ارائه گزارشی از عملکرد شهرداری در این منطقه پرداخت و اظهار داشت: منطقه پردیسان با وسعت بیش از ۳ هزار هکتار یکی از مناطق فعال و درحال‌توسعه در شهر است.

 

وی با یادآوری مشکلات و چالش‌های منطقه هشت قم افزود: با تغییر مدیریت استانی در شهر اتفاقات خوبی در حال رقم خوردن بوده و در حوزه مسکن تصمیم‌های خوبی گرفته‌شده و بیش از ۴ هزار و ۸۰۰ واحد مسکونی برای شهروندان ساخته می‌شود که پروانه‌های آن در حال صدور است.

 

مدیر منطقه هشت شهرداری قم دغدغه‌های مقام معظم رهبری در حوزه مسکن را موردتوجه قرارداد و تصریح کرد: شهر قم در حوزه ساخت مسکن پیشتاز بوده و یک وحدت خوبی بین مدیران شهری و استانی وجود دارد.

 

وی بودجه منطقه هشت شهرداری در سال ۱۴۰۱ را بیش از ۱۱۱ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: از این ۱۱۱ میلیارد تومان، ۴۵ میلیارد تومان بودجه عمرانی منطقه است و ولی برای حل مشکلی مانند ۱۵۰ هزار مترمربع پیاده‌رو خاکی عددی حدود ۶۵ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

 

علی‌اکبری ادامه داد: با توجه به درآمدهای منطقه، برای شهرداری امکان پیاده‌روسازی نداشته اما در حال تعامل با اداره کل راه و شهرسازی هستیم تا قیر در اختیار شهرداری قرارگرفته و ما اجرای آن را انجام دهیم.

 

وی پردیسان را یکی از مناطق استاندارد در حوزه فضای سبز دانست و ابراز کرد: پردیسان در حدود ۳۳۸ هکتار فضای سبز داشته و این نشان‌دهنده نشاط و استانداردهای لازم در حوزه فضای سبز است.

 

مدیر منطقه هشت شهرداری قم، فضاهای آموزشی و مذهبی منطقه هشت را نیز موردتوجه قرارداد و تصریح کرد: پردیسان بالغ‌بر ۲۳ مسجد فعال، ۴۳ مدرسه و ۱۸ مرکز آموزش عالی دارد و ازنظر فرهنگی از سایر مناطق بالاتر است.

 

وی به اهمیت مدیریت شهر با کمک مراکز فرهنگی اشاره کرد و گفت: مدیریت شهر با مراکز فرهنگی و مساجد فعال کمک بزرگی بوده و امیدواریم در همه حوزه‌ها با مشرکت فعال مردم موفق باشیم.

 

علی‌اکبری در ادامه گزارشی از نظافت منطقه ارائه داد و خاطرنشان کرد: روزانه ۶۵ تن زباله از منطقه پردیسان به سایت البرز انتقال داده می‌شود و امسال بر اساس صورت‌وضعیت، ۲۰ میلیارد تومان هزینه نگهداری فضای سبز منطقه بوده و برابر همین عدد هزینه رفت‌وروب و نظافت است.

 

وی هزینه‌های جاری نگهداری منطقه را بالا برشمرد و مطرح کرد: برای کاهش هزینه‌ها و مدیریت منطقه برای رفع کمبودها نیاز به همکاری و مشارکت مردم داشته تا بتوانیم بین هزینه‌ها و درآمد منطقه تعادلی برقرار کنیم و منطقه را توسعه دهیم. اختصاص داده‌شده است.

 

2 پاسخ

  1. Do you mind if I quote a couple of your articles as long asI provide credit and sources back to your website?My blog site is in the very same niche as yours and my users would certainly benefit from some of the information you present here.Please let me know if this okay with you. Thanks!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شهرپردیسان به عنوان اولین پایگاه خبری رسمی پردیسان و با هدف اطلاع رسانی و پیگیری مشکلات این منطقه راه اندازی شده است. خواهشمندیم با عضویت در کانال ایتای شهرپردیسان ما را در پیگیری مشکلات این منطقه همراهی کنید.