12:44

1403/02/04

2هزار 100 خانواده پردیسانی تحت پوشش کمیته امداد هستند/ در اکثر مساجد پردیسان مراکز نیکوکاری فعال است

مدیرکل کمیته امداد استان قم با بیان اینکه در استان قم بیش از 21 هزار خانواده تحت پوشش کمیته هستند که 16 هزار خانواده زنان سرپرست هستند، گفت: در پردیسان 2 هزار 100 خانواده تحت پوشش کمیته امداد هستند که 1775 خانواده زنان سرپرست‌اند و از این تعداد نیز 850 خانواده مستأجر بوده که با مشکل ودیعه و اجاره مسکن روبه‌رو هستند.

به گزارش پایگاه خبری شهرپردیسان، نشست مدیرکل کمیته امداد استان قم با امام جمعه و ائمه جماعات پردیسان به مناسبت سالروز تأسیس کمیته امداد و هفته احسان و نیکوکاری در اداره کمیته امداد پردیسان برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین مهری مدیرکل کمیته امداد استان قم در این جلسه بیان کرد: کمیته امداد به عنوان یک نهاد مقدس حاکمیتی که زیر نظر مقام معظم رهبری فعال می‌کند در طول 45 سال گذشته همواره در کنار نیازمندان بوده و خدمات قابل توجه و شایان ذکری را در کمک به ایتام و نیازمندان ارائه کرده است.

وی گفت: هر ساله در پایان سال جشن نیکوکاری توسط کمیته امداد برگزار می‌شود تا بتوانیم در این ایام استفاده بهینه‌ای را از ظرفیت خیرین و نیکوکاران و مردم نوع دوستمان داشته باشیم تا بتوانیم در آستانه سال نو کمکی به شادی مردم کرده باشیم و امسال نیز برنامه‌های خوبی پیش‌بینی‌شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان قم با بیان اینکه در استان قم بیش از 21 هزار خانواده تحت پوشش کمیته هستند که 16 هزار خانواده زنان سرپرست هستند، گفت: در پردیسان 2 هزار 100 خانواده تحت پوشش کمیته امداد هستند که 1775 خانواده زنان سرپرست‌اند و از این تعداد نیز 850 خانواده مستأجر بوده که با مشکل ودیعه و اجاره مسکن روبه‌رو هستند.

وی بیان کرد: در استان قم 6 هزار 600 یتیم و محسنین داریم که توسط 40 هزار حامی هر ماه کمک می‌شوند و این کمک‌ها علاوه بر مستمری‌هایی است که به حساب آنها واریز می‌شود.

حجت الاسلام و المسلمین مهری گفت: کمیته امداد در مقدار مستمری‌هایی که واریز می‌شود دخالتی ندارد و در واقع مستمری‌ها از سوی دولت پیشنهاد شده و در مجلس تصویب می‌شود و از طریق سازمان برنامه و بودجه مستقیم به حساب شخص واریز می‌گردد.

وی گفت: با توجه به احکام بالادستی و تأکیدات مقام معظم رهبری، یکی از مهم‌ترین وظایف کمیته امداد بحث توانمندسازی و پایداری است و در سال جاری نیز رئیس‌جمهور دستور دادند که یک میلیون شاغل باید در سال ایجاد شود و شورای عالی کار نیز 500 هزار شغل را بر عهده کمیته امداد قرار داده است.

مدیرکل کمیته امداد پردیسان در ادامه گزارشی از فعالیت‌های کمیته امداد قم در زمینه اشتغال‌زایی، مسکن، فرهنگی و … ارائه کرد.

وی تصریح کرد: مشکلات جامعه هدف کمیته امداد واقعاً زیاد است و قطعاً منابع دولتی نمی‌تواند این مشکلات را حل کند و لذا هم به منابع اختصاصی که کمیته امداد دارد و هم به منابع مردمی نیازمند هستیم.

در ادامه نشست، حجت الاسلام و المسلمین حامدی امام جمعه پردیسان با بیان اینکه خداوند را برای داشتن ملتی فهیم و بصیر که حماسه 11 اسفند را خلق کردند شاکریم گفت: دشمنان تلاش‌های بسیاری کردند که هر طوری شده با عدم حضور و ایجاد مشکلات مختلف انتخابات را با چالش روبه‌رو کنند ولی مردم پای صندوق‌های رأی آمدند و حماسه بزرگیرا رقم زدند و ان شا الله ثمره آن برای کشورمان مفید فایده باشد و مجلسی قوی شکل بگیرد و بتواند در راستای حل مشکلات کشور موفق باشد.

امام جمعه پردیسان با اشاره به اینکه در اکثر مساجد پردیسان مراکز نیکوکاری فعال است گفت: با توجه به کارکردهای مسجد و مخصوصاً اینکه ائمه جماعات امام محل محسوب می‌شوند بایستی مراکز نیکوکاری فعال‌تر از گذشته باشد و در تمامی مساجد فعال شود.

وی تصریح کرد: در جلسات اندیشه‌ورز ائمه جماعات پردیسان بحث مراکز نیکوکاری بارها مطرح‌شده است و نیاز است ائمه جماعات بیشتر فعال شوند و از تجربیات دوستانی که تجربیات موفقی دارند استفاده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شهرپردیسان به عنوان اولین پایگاه خبری رسمی پردیسان و با هدف اطلاع رسانی و پیگیری مشکلات این منطقه راه اندازی شده است. خواهشمندیم با عضویت در کانال ایتای شهرپردیسان ما را در پیگیری مشکلات این منطقه همراهی کنید.